Поки тільки розминка: ексрадник Путіна назвав ймовірні дати початку війни

Андрій Ілларіонов назвав причини, за якими загострення не почнеться найближчим часом

Поки тільки розминка: ексрадник Путіна назвав ймовірні дати початку війни

Скандал із взаємним висланням дипломатів Росії та України матиме продовження, заявив президент Інституту економічного аналізу, ексрадник президента РФ Володимира Путіна Андрій Ілларіонов у програмі "Час Голованова" на каналі "Україна 24".

"Це дипломатична частина війни на нервове виснаження, яка почалася 21 січня цього року, наступного дня після інавгурації Байдена, і яка триватиме мінімум ще 6 місяців. Дуже важливо мати на увазі тимчасові горизонти цього явища. У нас буде чимало випадків, які будуть сприйматися як кризи, можливість зриву і переходу зі стану гібридної війни в гарячу війну, таких випадків буде чимало, це один з етапів. Виграє тільки той, хто робить всі необхідні кроки, зберігаючи ясну голову, тверду волю", — сказав він.

Читайте також: Велике потрясіння: посол назвав наслідки дипломатичного скандалу для Росії

Популярні відео

Ілларіонов вважає, що активної війни з Росією найближчим часом не буде.

"Те, що сьогодні й в найближчі кілька тижнів не відбудеться перехід до гарячої війни, я сказав кілька тижнів тому з трьох основних причин. Перше: зараз, попри концентрацію російських військ на кордоні, однак цих сил недостатньо для того, щоб провести великомасштабний наступ, який Путін запланував.

Друге: ця концентрація військ проводиться відкрито, ні разу не було такого випадку, щоб Путін, готуючи справжній наступ, підтягував свої війська відкритим чином. Це робиться для того, щоб налякати, щоб мобілізувати громадську думку, дипломатичні ресурси в усьому світі, щоб всі думали, що це станеться ось-ось. І третє — це завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2". Воно триває, побудовано 36 км, починаючи з січня. З такими темпами для нитки "Б" буде потрібно трохи більше ніж місяць, і ще буде гілка "А". Вони збираються це добудувати до вересня", — сказав він.

Читайте також: На Путіна чекає крах — Ляшко про загрозу війни України й Росії

Експерт розповів, коли можуть початися серйозні військові дії.

"У вересні плануються великомасштабні маневри "Захід-21" на території Росії та Білорусі, в рамках маневрів є можливість підтягти величезну кількість військ також до білорусько-українського кордону. І реальне підвищення ймовірності розв'язання серйозних військових дій — це скоріше серпень-вересень-жовтень. Зараз поки дипломатична пристрілка, а то, що робить Путін, можна назвати ображеною невинністю: на кожен крок, який робить Україна або Захід, він відповідає тим же або більш значними кроками. Поки це тільки така розминка, гра і перевірка всіх можливих ресурсів, які можуть використовувати України та союзники, щоб реагувати на кроки Росії в дипломатичній частині як мінімум 6-9-місячної війни цього року", — сказав він.

Раніше Андрій Ілларіонов назвав точну дату можливого нападу Росії на Україну.

Джерело Україна 24 Теги