Життєво необхідно — Степанов назвав важливий крок щодо вакцин

Голова МОЗ розповів, чому Україна повинна почати своє виробництво вакцин

Життєво необхідно — Степанов назвав важливий крок щодо вакцин

Україні необхідне власне вакцинне виробництво. Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"У нас передбачені кошти в держбюджеті на створення біокластера. Їх буде недостатньо. Але це все, що виділило Міністерство фінансів, виходячи з їх розуміння. Ми зараз робимо відповідний проєкт, оскільки ці кошти закладені тільки в цьому році. Це те, про що говорив президент ще минулого року, це відновлення нашого вакцинного виробництва. Воно не може бути дешевим, ми повинні до цього звикати. Але це точно життєво необхідно нам", — сказав він.

Читайте також: Степанов попередив українців про новий штам коронавірусу

Популярні відео

За словами Степанова, через відсутність свого виробництва Україна змушена чекати своєї черги на іноземні вакцини.

"Якщо у нас не буде свого вакцинного виробництва в найближчі 2-3 роки, на нас чекають дуже погані наслідки. Ніхто не знає, як себе вестиме COVID-19 і які віруси будуть завтра. А те, що продемонстрував світ у гуманності поставок вакцин, ми всі побачили. Коли ти не маєш свого виробництва, ти стоїш у черзі за вакциною. На сьогодні ми повинні були отримати 3,9 млн доз за проплаченими контрактами, отримали 715 тис. за контрактами, 117 тис. з COVAX ", — сказав він.

Раніше Степанов розповів, чи буде в Україні спеціальний карантинний режим у Великодні свята.

Джерело Україна 24 Теги