В Україні почали робити щеплення вакциною Pfizer: названі її особливості

Епідеміологиня пояснила, кому призначена ця вакцина

В Україні почали робити щеплення вакциною Pfizer: названі її особливості

 

Вакцина від коронавірусу Pfizer, яку Україна почала використовувати з 18 квітня, відрізняється від AstraZeneca періодом між першим і другим щепленням, а також умовами зберігання.

Про це розповіла в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" епідеміологиня Тетяна Чумаченко.

"З вакциною AstraZeneca показано, що зі збільшенням періоду між першою і другою дозою збільшується і її ефективність. Ми знаємо, що раніше брали 28 днів між першою і другою дозою, але ефективність її була нижчою, ніж якщо ми беремо через три місяці. А вакцина Pfizer навіть після короткого періоду дає високу ефективність, тому тут менше інтервал між першою і другою дозою (25 днів - ред.)", - зазначила Чумаченко.

Читайте також: Лікарка назвала важливу умову для успішної вакцинації від коронавірусу

Популярні відео

Епідеміолог додала, що вакцина Pfizer має підвищені вимоги для зберігання:

"Вона зберігається в середньому при -70 градусах, після розморожування вона зберігає свою дієвість впродовж п'яти діб. Тому з точки зору організації її простіше використовувати в організованих колективах. А саме - в групі, яка підлягає першочерговій вакцинації, це люди похилого віку в будинках для літніх людей. У поліклініках треба використовувати іншу вакцину, яка менш вимоглива до умов зберігання".

Читайте також: Філарет розповів, як Церква ставиться до вакцинації від коронавірусу

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, коли Україна отримає вакцини від коронавірусу різних виробників — АstraZeneca та CoronaVac.

Джерело Україна 24 Теги