Остання спроба — експерт розповів про долю нормандського формату щодо Донбасу

Тарас Семенюк розповів, чому Франція та Німеччина зацікавлені в реанімації нормандського формату

Остання спроба — експерт розповів про долю нормандського формату щодо Донбасу

У відновленні нормандського формату переговорів по Донбасу зацікавлені всі, крім Росії. Про це розповів експерт-міжнародник Тарас Семенюк у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24", коментуючи зустріч президентів України та Франції — Володимира Зеленського та Емманюеля Макрона.

"Не варто забувати, що перша зустріч була на трьох, з Путіним (зустрілися глави Німеччини, Франції та Росії — ред.). І ми тоді дуже обурювалися, що про Україну говорили без України. А на цій останній зустрічі обговорювали Росію без Росії. Можна це назвати рахунком 1: 1. Але потрібно пам'ятати, що у відновленні Нормандського формату зацікавлена не тільки Україна. Росія зацікавлена найменше, але є Німеччина і Франція", — сказав він.

Читайте також: Європа не допоможе Україні — Гордон про зустріч Зеленського з Макроном

Популярні відео

Експерт пояснив, у чому інтерес Франції та Німеччини.

"Уже тільки глухий не чув про можливу роль США у врегулюванні ситуації на Донбасі. А це означає, що нормандський формат тоді зазнає фіаско. Не хотілося б, щоб Вашингтон втер носа і Берліну, і Парижу, що вони за весь цей час не впоралися і не добилися прогресу. А прогрес насправді... крім обміну полоненими, який востаннє був близько року тому, поступок не було. Тому очевидно, що це остання спроба реанімувати нормандський формат. Не за горами вибори у Франції, змінюється влада в Німеччині, і це остання спроба залагодити ситуацію і вийти на якийсь конструктив, а його поки немає", — сказав він.

Раніше міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков розповів, чого зміг домогтися президент України на зустрічі з президентом Франції.

Джерело Україна 24 Теги