Дежавю: Саакашвілі порівняв дії Росії з війною в Грузії 2008 року

Експрезидент Грузії розповів про схожість теперішньої ситуації з 2008 роком

Дежавю: Саакашвілі порівняв дії Росії з війною в Грузії 2008 року

Колишній президент Грузії, голова виконавчого комітету Національної ради реформ Михайло Саакашвілі розповів, чи може початися війна з Росією, в програмі "Реальна політика з Євгеном Кисельовим" на телеканалі "Україна 24".

"У мене є відчуття дежавю. І це дежавю не 2014 року в Україні, це набагато більше схоже на сценарій 2008 року стосовно Грузії, коли кілька років тривала війна, як зараз на сході України, вже майже щодня вбивають українського солдата, в Грузії також це було кілька років. А потім, десь на початку 2008 року розпочалася дуже швидка ескалація, навесні вона підійшла до піка, а агресія відбулася в серпні", — сказав він.

Читайте також: Україні знову викручуватимуть руки — Піонтковський про нормандську зустріч

Популярні відео

Саакашвілі провів паралелі між сьогоднішньою ситуацією та війною в Грузії 2008 року.

"Є кілька елементів, які дуже схожі. По-перше, це військова пропаганда, там, в ОРДЛО і Криму, є військові кореспонденти у великій кількості. Вони розповідають різні сценарії, як про Грузію розповідали, що ось-ось грузинський уряд нападе. Захід обурювався і закликав охолодити гарячі голови в Тбілісі, як і зараз закликають охолодити гарячі голови в Києві. Вони зараз складають списки евакуації в Донецьку та Луганську, так само складали списки на наших окупованих територіях (Абхазії та Південної Осетії - ред.).

Вони концентрували війська під виглядом навчань. Те, що зараз сконцентровано біля кордонів України — поки цих сил ще недостатньо, щоб великомасштабну агресію здійснити. На кордонах з Грузією було 100 тис. солдатів з гаком, практично всі боєздатні частини сухопутних військ Росії були сконцентровані. Біля кордонів України поки цього немає, але все може змінитися. У 2008 році вони привчали світ, себе і нас, що до чогось готуються", — сказав він.

Раніше міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков розповів, як поводяться представники Росії в ТКГ.

Джерело Україна 24 Теги