Провокації Росії будуть і надалі — експерт про подію в Азовському морі

Катери ФСБ влаштували провокацію проти українських катерів ВМС

Провокації Росії будуть і надалі — експерт про подію в Азовському морі

Російські катери влаштували провокацію в Азовському морі проти катерів ВМС України. Як повідомляється, катери ФСБ РФ в черговий раз спробували перешкоджати законним діям катерної групи ВМС ЗС України, які перебувають на бойовому чергуванні. Ситуацію прокоментував військовий експерт Михайло Жирохов у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Росіяни намагаються контролювати повністю акваторію Азовського моря і зробити його внутрішнім морем РФ. Такі провокації, на жаль, будуть і надалі. Морська тема завжди була на порядку денному. Згадайте кризу 2018 року, коли були захоплені наші судна. Росіяни завжди використовували Керченську протоку як важіль впливу на Україну", — сказав він.

Читайте також: Журналіст назвав наступну мету Путіна після України

Популярні відео

Експерт відповів, чи можуть бути вжиті якісь заходи у відповідь, і чи має Україна можливість захиститися в разі нападу з моря.

"Потрібно дивитися документи, за якими Росія закриває Керченську протоку. Просто зробити це вони не можуть — це суперечить міжнародному морському праву й карається на найвищому рівні. Наприклад, у 2018-му вони не перекривали Керченську протоку, вони просто дуже довго оглядали судна, які йшли до Бердянська та Маріуполя. Можливо, зараз вони закрили лише якусь частину, і таким чином обмежили не весь морський трафік, а його частину.

На жаль, після 2018 року на Азовському напрямку мало що змінилося. Там так і є тільки чотири бронекатери в Бердянську і судна морської охорони, Держприкордонслужби в Маріуполі й все. У нас є тільки можливість посилити берегову оборону", — сказав він.

Раніше російський журналіст Ігор Яковенко розповів, що російська влада готує своїх громадян до війни з Україною.

Джерело Україна 24 Теги