У зоні відчуження ремонтують дороги — що відбувається в Чорнобилі

Журналісти дізналися, що відбувається в закритій Чорнобильській зоні

У зоні відчуження ремонтують дороги — що відбувається в Чорнобилі

Що відбувається у Чорнобильській зоні відчуження через 35 років після трагедії — дивіться в сюжеті каналу "Україна 24".

В абсолютній тиші Чорнобиль з 1986 року. Єдине, що її порушує, — спів пташок. Стоїть саркофаг над тим самим 4-м енергоблоком, де стався потужний вибух. Знімальну групу пустили всередину. Але туди просто так не потрапити. Захисний халат, рукавички, бахіли, респіратор та каска - обов'язкові. Перевірка на рівень радіації — теж. На підлогу, попередили, нічого не класти.

Журналісти підійшли майже впритул до 4-го блоку, за 10 метрів. Масштаби конструкції вражають. Але вона ненадійна, кажуть працівники. Минуло вже 35 років, а розібрати те, що залишилося від неї, не можуть — надто хитке. Один хибний крок — і 200 тонн ядерного палива, яке досі лишається всередині, можуть вирватися назовні. Існує і ризик страшного опромінення. Тож людям допомагає робот, такий як у Швеції.

"Ті конструкції, які ставили у 1986, вони не мають між собою сполучення. Вони тримаються внаслідок сили тертя. Робот-маніпулятор потрібен для того, щоб у недоступних місцях він зробив роботу, щоб персонал не отримав переопромінення", — розповів заступник директора технічного ДСП "ЧАЕС" Сергій Кондратенко.

Читайте також: "Їдьте в Чорнобиль і дивіться": Ляшко пояснив важливість зеленої енергетики

Чорнобильська зона — це місце трагедії та пам’яті. У планах — зробити цю територію безпечною й туристично привабливою. Не забувають і про дороги. Зараз активно змінюють покриття.

"Ми хочемо, щоб з’явився наратив — щоб це була зона не відчуження, а розвитку. Щоб це була зона відродження. Ми говоримо не тільки про туризм, а й про природу", — каже перший заступник міністра довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський. 

Популярні відео

35 років тому на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався страшний вибух. Вогонь перекинувся і на дах третього блоку. На місце аварії зігнали пожежників. Працювали без захисту, і тоді не підозрювали про страшні наслідки. Вогонь збили близько 5-ї ранку. Однак всередині самого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла. 30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або померли від опромінення протягом кількох місяців. Радіоактивна хмара накрила тоді Україну, Білорусь, частину Росії. 8,5 мільйонів людей зазнали страшного впливу радіації. 

Джерело Україна 24 Теги