Китай нехтує договором — Степанов розповів, коли Україна отримає вакцину CoronaVac

Глава МОЗ розповів, коли очікуються наступні поставки китайської вакцини від коронавірусу

Китай нехтує договором — Степанов розповів, коли Україна отримає вакцину CoronaVac

Голова МОЗ Максим Степанов розповів у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24", коли буде наступна поставка китайської вакцини CoronaVac в Україну.

"Згідно з нашими лише укладеними контрактами, на сьогодні ми повинні були вже отримати 3,9 млн доз вакцин. 2,9 млн Covishield і 1,9 млн доз CoronaVac. На сьогодні ми отримали 700 тис. Ми очікуємо за запевненням китайської сторони, що ми повинні максимум до кінця травня отримати всі решта 1,7 млн доз за цим контрактом. Щобільше, це повинно бути рівними частинами. Очікуємо від них чіткого графіка по датах щодо відвантажень", — сказав він.

Читайте також: Вакцина Pfizer їде в Україну — подробиці від Степанова

Популярні відео

За словами Степанова, до питання долучилися дипломати.

"Ми також розмовляємо з політичним керівництвом – посольством Китаю. Наше посольство у Китаї максимально долучено до цих питань. Я з таким ще не стикався, щоб було таке нехтування будь-якими ринковими законами, договорами. Зараз все як у вестернах – хто сильніший, той і правий.  

Згідно з контрактом, кожна нова партія CoronaVac має проходити лабораторний контроль. Єдине, що там має змінитися – в найближчі тижні ВООЗ має затвердити цю вакцину, як і інші вакцини, і рекомендувати для використання", — сказав він.

Раніше лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська порівняла вакцини від коронавірусу CoronaVac і Pfizer, про постачання яких домовилася Україна.

Джерело Україна 24 Теги