Вакцина Pfizer їде в Україну — подробиці від Степанова

Міністр охорони здоров'я розповів, кого прищеплюватимуть новою партією вакцини

Вакцина Pfizer їде в Україну — подробиці від Степанова

Вакцина від коронавірусу Pfizer вже їде в Україну, розповів голова МОЗ Максим Степанов у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Pfizer сьогодні виїхала зі складів Бельгії. Завтра ми її очікуємо згідно з маршрутним листом о 10:25 в "Жулянах". Цей вантаж ми чекаємо з 15 лютого. У зв’язку з тим, що ця вакцина постачається через механізм COVAX, вона не потребує проведення лабораторного контролю", — сказав він.

Читайте також: Степанов розповів, кого прищеплюватимуть китайською вакциною CoronaVac

Міністр розповів, хто отримає перші партії вакцини.

"Ми йдемо першим і другим етапом вакцинації, і з додаванням третього. Але якщо ми говоримо про Pfizer, то в першу чергу вона буде поставлена для громадян у будинках-інтернатах, в будинках для осіб похилого віку. В першу чергу вони та соціальні працівники, також є працівники ДСНС, військові", — сказав він.

Популярні відео

Степанов назвав терміни, в які Україна отримуватиме вакцину. 

"Pfizer приходить нам зараз за ініціативи COVAX. Згідно з повідомленнями від COVAX, із загальної кількості 8 млн доз, окрім цих 117 тис. доз, буде ще до 1 млн доз Pfizer у загальній кількості 8 млн доз. Обіцяють нам протягом червня поставити цю кількість. Це перша частина. Друга частина – це наші комерційні відносини з компанією Pfizer, той контракт, де закладено 10 млн доз, постачання яких передбачено до кінця 2021 року. Перші дози ми очікуємо в кінці травня – в червні цього року. Ми знаємо (скільки нам коштуватиме Pfizer — ред.), але не можемо назвати цю цифру. У нас досить жорсткі договори про нерозголошення, конфіденційність. Це жорстка вимога виробників, у цьому випадку Pfizer", — сказав він.

Раніше ексголова МОЗ Зоряна Скалецька заявила, що МОЗ руйнує в українців віру у вакцинацію від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги