Коронавірус мутує раз у 10 днів: вчений розповів, як з'явився британський штам

За словами Сергія Комісаренка, нульовий пацієнт ще не знайдений, але підозри є

Коронавірус мутує раз у 10 днів: вчений розповів, як з'явився британський штам

Коронавірус мутує раз у 10-12 днів, а стабільні мутації з'являються в разі, якщо людина хворіє 30-40 днів. Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" розповів голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО, академік НАН України Сергій Комісаренко.

"Людей, у яких є вірус, досить мало, це, як правило, люди, у яких дуже слабка імунна система, саме вони й створюють велику кількість мутацій вірусу. Вірус мутує не дуже часто - раз у 10-12 днів", - сказав вчений.

Читайте також: Нові штами коронавірусу дісталися до України: що потрібно знати

Популярні відео

За словами Комісаренка, британський вірус міг з'явитися як стабільна мутація, яка можлива при тривалому перебігу хвороби.

"Тільки коли людина хворіє 30-40 днів, то у неї може виникнути велика кількість мутацій, деякі з них можуть стати стабільними. Саме так з'явилася так звана британська мутація. Хоча ще не знайдено нульового пацієнта, але є припущення, що це була людина з потужним імунодефіцитом", - сказав Комісаренко.

Читайте також: Арахамія пояснив, коли вакцини від коронавірусу з'являться у вільному продажу

Нагадаємо, раніше глава МОЗ Максим Степанов в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" розповів, що в Україні зараз циркулюють два нові штами коронавірусу, один всюди, другий - у двох областях.

Джерело Україна 24 Теги