Пропаганда стала складнішою - журналістка про російські фейки

Заступник головного редактора StopFake пояснила, чому складно заблокувати пропагандистські телеканали в Youtube

Пропаганда стала складнішою - журналістка про російські фейки

 

Російські пропагандистські фейки стають менш примітивними і спрямовані на психологічний тиск.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповіла заступник директора Могилянської школи журналістики, заступник головного редактора проєкту StopFake Вікторія Романюк.

"Фейки - наша щоденна робота, ми з ними зустрічаємося фактично щодня. Якщо порівнювати дезінформацію 2014 року і фейки 2016-2017 років, то ми бачимо зміни в пропаганді, і вони пов'язані з тим, що фейки стали складнішими, вони не такі абсурдні, як були 6-7 років тому. Це не "розіп'ятий хлопчик", а витонченіші маніпуляції, які пов'язані з емоційним забарвленням, це психологічний тиск на аудиторію. Те, що ми бачимо в останні тижні, це приклад саме психологічного впливу за допомогою дезінформації" , - сказала журналістка.

Читайте також: Росія розганяє новий фейк про Донбас: озвучені тривожні дані

Популярні відео

За словами Романюк, незважаючи на те, що в Україні немає доступу до російських телеканалів, "є певний відсоток, який продовжує спостерігати за каналами через інтернет, Youtube". Вона пояснила, чому заблокувати пропагандистські канали в Youtube складно.

"Політика Youtube і Google своєрідна і специфічна. Наскільки мені відомо, наші відповідні організації проводять дискусії і комунікацію щодо заборони, але залишаються питання, що стосуються нібито свободи слова, а російські ЗМІ позиціонують себе як ЗМІ, а не пропаганда. Дискусія виходить складнішою, щоразу виникають побоювання, що Україна нібито хоче заборонити чиюсь точку зору. Хоча у соцмереж є своя політика, і варто з ними домовлятися, пояснювати, чому ми вважаємо цю інформацію небезпечною", - сказала Романюк.

Читайте також: Ексдепутат Держдуми пояснив фейки Росії про вакцини від коронавірусу

Нагадаємо, раніше в ефірі програми "Україна Завтра" на телеканалі "Україна 24" експерт-міжнародник Ілія Куса розповів, що новий фейк російської пропаганди про вбивство українськими військовими дитини на Донбасі спрямований на внутрішню аудиторію РФ.

Джерело Україна 24 Теги