Реабілітація після коронавірусу: лікарка зробила важливе роз'яснення

Епідеміологиня також прокоментувала випадки повторного захворювання на COVID-19

Реабілітація після коронавірусу: лікарка зробила важливе роз'яснення

Відновлення та реабілітація пацієнтів, які перехворіли на коронавірус, не залежить від штаму COVID-19.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" заявила епідеміологиня, в.о. гендиректора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ Наталія Іванченко.

Коментуючи дані МОЗ, згідно з якими до 70% пацієнтів, які одужали від британського штаму, потребують тривалої реабілітації, вона зазначила:

"Всі люди потребуватимуть відновлення. Це не залежить від штаму, а залежить від того, як людина себе почуває, чи є якісь незворотні зміни, спричинені коронавірусом, чи потребує людина реабілітації незалежно від того, який це був штам. Відповідно, в кожному конкретному випадку буде вирішуватися питання, де людина проходитиме реабілітацію".

Читайте також: Руйнують віру у вакцинацію: ексміністерка розкритикувала МОЗ

 

Популярні відео

Іванченко уточнила, що пацієнтам з коронавірусом не діагностують, який у них штам.

"Ми знаємо, що в нас є випадки повторного захворювання COVID-19, поодинокі випадки, коли люди втретє звертаються з позитивним результатом ПЛР і клінічними ознаками хвороби. Ми можемо припускати, що зі зміною генетичної структури вірусу опір організму знижується і людина може знову інфікуватися. Але оскільки вірус новий, все відбувається у реальному часі, то якісь підсумки ми зможемо зробити тоді, коли пандемія завершиться", - сказала вона.

Читайте також: Кличко розповів, чому продовжили локдаун у Києві

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні значно зросли ризики постковідного синдрому в зв'язку з британським штамом коронавірусу. За його словами, 70% людей, які перехворіли на COVID-19, повинні проходити реабілітацію від 3 до 6 місяців.

Раніше епідеміолог Андрій Александрін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про новий штам коронавірусу, який не виявляють ПЛР-тести.

Джерело Україна 24 Теги