Прожитковий мінімум для армії: експерт пояснив, чи вистачає ЗСУ грошей

Олег Жданов пояснив, які напрямки потребують додаткового фінансування

Прожитковий мінімум для армії: експерт пояснив, чи вистачає ЗСУ грошей

Бюджет Збройних сил України сьогодні є "бюджетом проїдання", збільшення фінансування армії лише покриває рівень інфляції.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів військовий експерт Олег Жданов.

На запитання, чи вистачає грошей в бюджеті на потреби армії, експерт відповів:

"Всі бюджети, починаючи з 2015 року – це бюджети проїдання, бюджети існування Збройних сил... Це бюджет, який забезпечує життєдіяльність Збройних сил за основними статтями, але не розвиток у жодному разі".

Читайте також: Важливе нововведення у призові в армію: військовий експерт дав роз'яснення

Популярні відео

За словами Жданова, кожен наступний бюджет Збройних сил більше за попередній лише за рахунок рівня інфляції та зростання цін.

"Якщо ви ціни 2015 року віднімете від сьогоднішніх і рівень інфляції з 2015 до сьогодні, то ви побачите, що номінально бюджет не змінився… На сьогодні докотилися до того, що солдат харчується за 81 гривню на добу. Це неймовірно", - заявив він.

Як зазначив експерт, зараз є "прожитковий мінімум" Збройних сил, причому не тільки в харчах і пальному, а і в поточному ремонті техніки й частковому фінансуванні новітніх розробок.

"Нам з вами кажуть – дивіться, у нас 5% (ВВП – ред.) на оборону. Потім починаємо розбиратися – до цих 5% включено Міністерство внутрішніх справ, яке бере стільки ж, скільки Збройні сили, може зараз трохи менше, є СБУ і так далі", - пояснив Жданов.

Читайте також: На Донбасі вакцинувалися тисячі бійців ЗСУ: подробиці від "Україна 24"

Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак розповів, що рівень фінансування Збройних сил достатній для виконання завдань, що стоять перед ЗСУ, але недостатній для модернізації і забезпечення всім необхідним.

Раніше відомий журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "Україна 24" озвучив спосіб зміцнити боєздатність української армії.

Джерело Україна 24 Теги