Захворюваність на COVID-19 знову піде вгору — ексміністерка назвала причини

Зоряна Скалецька розповіла, чи потрібен всеукраїнський карантин і що буде з захворюваністю

Захворюваність на COVID-19 знову піде вгору — ексміністерка назвала причини

В Україні стабілізується ситуація із захворюваністю на коронавірус. Проте мер Києва Віталій Кличко закликає ввести загальнонаціональний карантин. Чи потрібно це робити, розповіла ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Необхідно дотримуватися обмежень, незалежно від того, в жовтій зоні чи в червоній — просто всюди свої обмеження. І навіть ті, хто провакцинувався, теж повинні дотримуватися обмежень. Я хочу сказати, що можна зрозуміти Кличка як мера. Київ — специфічне місто, в яке їдуть всі: хтось у відрядження з якогось регіону, хтось у справах бізнесу, хтось з особистих. Такої комунікації, як з Києвом, немає у жодного міста чи області.

Загальноукраїнський локдаун, тобто введення обмежень, однакових для всіх регіонів, не відповідає ситуації, яка є в кожному регіоні, враховуючи, що значної економічної підтримки ми не бачимо від уряду. Ми бачимо, що в регіонах, де дотримувалися обмеження і раніше піднялася ця хвиля, недостатньо було шести тижнів, щоб вона пішла на спад. Я нагадаю, локдаун для того, щоб зменшити передачу, менше контактів і менше госпіталізацій. Якщо щось у Києві стабілізувалося — це не означає, що потрібно знімати обмеження", — сказала вона.

Читайте також: З локдауном проблеми — чиновник пояснив ситуацію з COVID-19 в Україні

Популярні відео

За словами Скалецької, після Великодня кількість хворих знову піде вгору.

"Шість тижнів закінчаться в кінці квітня, і відразу після цього починаються великодні свята. Більшість людей не розуміла, що відбувалося на Різдво, чому ми відразу після нього закрилися на локдаун. Я думаю, необхідно зробити висновки, і той рівень комунікації, яка відбуватиметься з Києвом на великодні свята, може призвести до того, що відразу після свят, до середини травня, збільшиться кількість госпіталізацій у Києві", — сказала вона.

Раніше радниця міністра з питань біологічної безпеки МОЗ України Наталія Виноград розповіла, де в Україні можуть посилити карантин.

Джерело Україна 24 Теги