Ще одну вакцину запідозрили в небезпеці: думка імунолога

Федір Лапій розповів, з чим пов'язані побоювання з приводу вакцини від коронавірусу Johnson & Johnson

Ще одну вакцину запідозрили в небезпеці: думка імунолога

Імунолог Федір Лапій розповів у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24", чи дійсно вакцина від коронавірусу Johnson & Johnson пов'язана з ризиком тромбозу.

"Це непоширене явище. Потрібно врахувати, що вакцини проводилися в дуже короткі терміни, і дозвіл отримали для екстреного використання. У тих вакцин, що використовуються зараз, ще не завершена третя стадія клінічних досліджень. Вакцина Johnson & Johnson була однією з останніх, яку схвалили до використання в США та інших країнах. Її використання дуже обмежене, і тут більше дмухають на холодну воду, ніж можна вважати, що вакцина причетна до тромбозів", — сказав він.

Читайте також: Степанов розповів, кого будуть прищеплювати китайською вакциною CoronaVac

Популярні відео

Також Лапій розповів, звідки йде найбільше небезпеки заразитися коронавірусом.

"Найбільша небезпека — в результаті контакту з людьми. Діти грають значне місце в ланцюжку. Вони можуть не розвивати симптомів, і при цьому активно контактують один з одним і менш слухняні в дотриманні обмежень, тому вони значно сприяють поширенню коронавірусу. Але варто сказати й про молодь, яка часто нехтує захистом", — сказав він.

Читайте також: Китайська вакцина може бути краща за інші — лікар розповів, у яких випадках

Додамо, ЗМІ повідомляють, що США рекомендують припинити вакцинацію вакциною Johnson & Johnson, однак пишуть про це переважно російські ресурси.

Джерело Україна 24 Теги