Укриття для жителів: де в Києві рятуватися в разі бомбардування

Журналісти з'ясували, скільки в столиці укриттів на випадок техногенної катастрофи або бомбардування

Укриття для жителів: де в Києві рятуватися в разі бомбардування

Під час загрози військового вторгнення Росії канал "Україна 24" вирішив згадати про місця укриття у разі бомбардування чи бойових дій. Приміром, у столиці таких споруд налічується близько 5 тисяч, подробиці розповів кореспондент Юрій Орловський у програмі "Сьогодні День".

Подивитися, де знаходиться найближче до вас бомбосховище, можна на онлайн-мапі. У столиці до фонду споруд цивільного захисту населення входять бомбосховища, підземні споруди метрополітену, підвальні приміщення будинків, паркінги тощо. Згідно з законом, організації та власники зазначених приміщень, у разі необхідності, зобов'язані забезпечити вільний доступ населення до укриття.

На сайті кожного з районів Києва вказані адреси, за якими розташовані так звані "Укриття для мешканців". У них кияни можуть заховатися в разі техногенної, природної чи військової небезпеки, такої як бомбардування. Втім, знайти ці локації в разі надзвичайної ситуації можна й наживо.

"У разі виникнення небезпеки вмикаються сирени, гучномовці, залучено поліцію, медицину, пожежників. Мешканці району знаходять стрілки, намальовані на будинках, і починають пересуватися до місць з написом "Укриття". Двері будуть уже відчинені, і люди, які прибули, спускаються туди",  — розповів Анатолій Лазоренко, начальник відділу цивільного захисту Шевченківської районної адміністрації.

Читайте також: Ляшко про третю світову війну: в Росії шизонуті, але не самогубці

Знімальна група побувала в укритті, яке розташоване в підвалі одного з будинків у середмісті Києва. Його глибина — 3 метри. У підвалі є питна вода, автомобільна аптечка із джгутом, бинтами та пігулками, ліхтарики, свічки й туалет.

"Ми знаходимося на цю мить у споруді подвійного призначення. Загальна площа тут 120 кв.м., і розмістити можна до 100 людей. У Шевченківському районі нараховується 347 укриттів, у Києві — понад 5 тисяч. Це включно з метрополітеном, підземними переходами та іншими спорудами, які можуть сховати населення від надзвичайних подій", — пояснив Анатолій Лазоренко.

Читайте також: Прогулятися до Дніпра не вийде — експерт про плани Росії

Крім підвалів, прихистком для укриття у столиці слугують, зокрема, метрополітен, глибокі підземні переходи, паркінги та спеціальні підземні споруди на деяких підприємствах. Загалом всі сховища для укриття у Києві можуть прийняти понад 2 мільйони 800 тисяч людей. Втім, за словами експертів, за незалежної України жодне з них ще не використовували.

Джерело Україна 24 Теги