Степанов розповів, кого будуть прищеплювати китайською вакциною Coronavac

Максим Степанов розповів, коли починається вакцинація китайською вакциною і чи можна зробити щеплення платно

Степанов розповів, кого будуть прищеплювати китайською вакциною Coronavac

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24", хто робитиме щеплення китайською вакциною від коронавірусу.

"У нас чітко визначено, кому саме робитимемо щеплення вакциною Coronavac. Якщо ми говоримо про першу категорію, про яку ми оголосили ще до щеплень, - це маломобільні групи населення, люди з інвалідністю, які перебувають вдома, група ризику, це стосується всієї України. Також всієї України стосується щеплення співробітників освіти, які братимуть участь у ЗНО, а також поліцейських, паралімпійців, олімпійців, їх будемо прищеплювати більш централізовано вже в Києві", — сказав він.

Читайте також: Китайська вакцина може бути краща за інші — лікар розповів, у яких випадках

Популярні відео

Степанов розповів, коли і як робитимуть щеплення китайською вакциною.

"Вакцина поїхала в регіони, я думаю, що вже отримали щеплення. На кінець дня ми скажемо, скільки людей були щеплені вакциною Coronavac. Вона зручныша, якщо можна так сказати, вакцина в однодозових флаконах.

Друге щеплення на 28-й день, цей період встановлено в інших країнах. Питання розглядалося нашими вченими, які дали рекомендації другу дозу робити через 28 днів для максимальної ефективності", — сказав він.

Читайте також: Зриваються контракти — Степанов розповів про ситуацію з вакцинами для України

Міністр відповів, чи можна буде зробити щеплення від коронавірусу в приватному порядку.

"Мова про платні щеплення не йде зараз, і в майбутньому не буде йти щодо вакцин, які завозить МОЗ. Це буде безкоштовно для всіх громадян України. Я розумію, що зараз є люди, які вже хочуть зробити щеплення, але насамперед ми робимо людям з найбільшим ризиком. Але ми проведемо щеплення всіх бажаючих впродовж 2021 року", — сказав він.

Раніше епідеміологиня Людмила Мухарська порівняла вакцини від коронавірусу CoronaVac і Pfizer, про постачання яких домовилася Україна.

Джерело Україна 24 Теги