Китайська вакцина може бути краща за інші — лікар розповів, у яких випадках

Андрій Волянський розповів про переваги китайської вакцини від коронавірусу

Китайська вакцина може бути краща за інші — лікар розповів, у яких випадках

У китайської вакцини від коронавірусу є свої переваги — про це розповів імунолог Андрій Волянський у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Провідні країни бронювали різні вакцини завчасно у великих кількостях. І зараз де виходить, так вони їх і беруть. Тому це не аргумент зі знаком "мінус" для CoronaVac. Його ефективність, яку оцінюють від 50 до 90%, — це попередні оцінки, які були зроблені під час випробувань у різних країнах. А ми на сьогодні бачимо, що випробування це одне, а реальне застосування вакцини — це зовсім інше. Наприклад, в AstraZeneca в ПАР взагалі немає ніякої ефективності, тому що там південноафриканський варіант вірусу, і вона проти нього не працює", — сказав він.

Читайте також: Вакцинація в Україні — лікарка порівняла дві популярні вакцини

Популярні відео

За словами лікаря, CoronaVac може бути ефективнішим проти нових штамів COVID-19.

"Чим кращий CoronaVac? Це цілий вірус, його виростили, а потім інактивували. І у цієї вакцини значно більше шансів на ефективність щодо інших варіантів, наприклад, бразильського та південноафриканського, саме завдяки тому, що там є комплекс антигенів, тобто це не один білок, а весь вірус. Це класична вакцина, і можливі побічні ефекти у класичних вакцин давно відомі", — сказав він.

Раніше голова МОЗ Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що прищеплювати вакциною CoronaVac в Україні почнуть з 10 квітня.

Джерело Україна 24 Теги