Знесення історичної будівлі в центрі Києва: з'явилися нові подробиці скандалу

На скандал відреагували в Міністерстві культури

Знесення історичної будівлі в центрі Києва: з'явилися нові подробиці скандалу

У центрі Києва знесли історичну будівлю, яка простояла понад сто років, прибутковий будинок купця Івана Уткіна.

Як повідомляється в ефірі програми "Україна Сьогодні" на телеканалі "Україна 24", будівлю біля залізничного вокзалу звели за проєктом відомого архітектора Олександра Вербицького. Три роки тому її купила з метою реставрації будівельна компанія, яка згодом її й знесла.

Сьогодні на місці 120-річної двоповерхової споруди в стилі ренесанс залишились лише руїни. Пам'ятку архітектури знесли за 2 дні. Залишки історичної спадщини розгрібають досі.

"Будівля дорога серцю киян, бо вона реально зустрічала, коли повертаються в місто... Тобто перша така історична цікава будівля. Вона була в ідеальному стані. У 2000 роках двічі був ремонт. Не було жодних тріщин, хоча будинок стоїть біля річки Либідь", - розповів краєзнавець Антон Короб.

Читайте також: Київ стане в суцільному заторі — ексміністр дав тривожний прогноз

Популярні відео

Через розташування будинок Уткіна належав до історичної забудови Києва. Без відповідних дозволів від Міністерства культури добудовувати його, а тим паче зносити – незаконно. 

"Знесення історичного будинку купця Уткіна в Києві – варварство. Тим більше, що ця будівля, відповідно до історико-архітектурного опорного плану міста, входить до історичного ареалу забудови міста. Це самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво – за що передбачена кримінальна відповідальність", - заявив міністр культури Олександр Ткаченко.

Читайте також: У Києві добудують Дарницький міст: озвучені подробиці й терміни

Експерти також наголошують, що зводити щось на місці знесеного будинку протизаконно.

"Особи, які будували, повинні були отримати дозвіл на будівництво. Але цього дозволу не було і, як видно з реєстрів, їм було відмовлено. Поруч є річка Либідь, і фактично будинок, за Водним кодексом, за 25 метрів від річок неможливо будувати в принципі", - заявив експерт з міського розвитку Андрій Кулібаба.

Тепер замість зеленого будинку в стилі ренесансу планують звести готель. Забудовник коментувати свої дії відмовився.

Через демонтаж 120-річного будинку Уткіна у прокуратурі розпочали кримінальне провадження.

Раніше глава виконавчого комітету Ради реформ Михайло Саакашвілі в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав суми хабарів у будівельному бізнесі.

Джерело Україна 24 Теги