Можемо вийти на світовий космічний ринок — експерт про потенціал України

Сергій Яцков розповів, що Україна може запропонувати світовим космічним програмам

Можемо вийти на світовий космічний ринок — експерт про потенціал України

В Україні 12 квітня відзначається День працівників ракетно-космічної галузі. Про потенціал України в космічних розробках розповів у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" директор української асоціації "Космос" Сергій Яцков.

"У цей день ми відзначаємо річницю першого польоту людини в космос, і Україна має до цього безпосереднє відношення. Україна стоїть біля витоків ще радянської космонавтики. Якщо навести невелику алегорію, то уявіть, що вам дістався у спадок гараж з високоточним обладнанням, а ви не вмієте ним користуватися за призначенням - ось приблизно в такій ситуації ми зараз знаходимося. У нас є всі можливості та ресурси, науково-технічні бази, є ще кадровий потенціал.

Ми могли б оновити обладнання, виробничі потужності та вийти на міжнародний ринок. Нам є з чим прийти - про це свідчить те, що є багато охочих знайти партнерство в технічній діяльності. Навіть нашу молодь у плані космічних ідей активно залучають. Проводяться щорічні хакатони — але, на жаль, вони зазвичай проводяться в інтересах NASA або Європейського космічного агентства. У нас є потенціал для цього всього, але потрібна увага і фінансування з боку держави", — розповів він.

Читайте також: Людина-символ: Кучма нагадав про легендарного українського космонавта

Популярні відео

Експерт розповів, що з космічною галуззю в Україні наразі.

"На сьогодні Україна бере участь у міжнародних проєктах — "Вега", "Антарес" — там українські технології займають своє місце. Українські ракетні ступені виконують чи не найбільшу роль — відриву від землі, це найбільш енерговитратні та потужні завдання. Нам потрібно дивитися в бік послуги технологій з високою доданою вартістю. Поки що ми являємо собою ресурс — людський і науковий", — сказав він.

Читайте також: Україна втратила можливість взяти участь в історичному польоті в космос: подробиці

Нагадаємо, професійне свято всіх службовців і працівників РКГУ відзначається в Україні щорічно 12 квітня, починаючи з 1997 року.

Джерело Україна 24 Теги