Більшість не витримає локдауну — ресторатор розповів про збитки

Заклади громадського харчування зазнають величезних збитків

Більшість не витримає локдауну — ресторатор розповів про збитки

Не всі заклади громадського харчування витримають локдаун — про це заявив ресторатор Віталій Шадчнєв у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Ресторатори вже не перший місяць у такій ситуації. Нам важко розраховувати на допомогу, ми застосовуємо свої внутрішні ресурси, щоб заощадити свої боргові зобов'язання. Наприклад, ми заздалегідь, ще в березні, відправили співробітників за власний рахунок. І тепер, коли це все (закон про виплату допомоги - ред.) підписано, ми подумаємо, як вилізти з цього", — сказав він.

Читайте також: Не локдаун: ексголова МОЗ пояснила, який карантин потрібен Україні

Популярні відео

Шадчнєв зазначив, що якщо локдаун буде продовжено, то багато ресторанів будуть змушені закритися назавжди.

"Звичайно, ми з розумінням ставимося до того, що потрібен цей локдаун, але наші зобов'язання залежать від того, як довго він триватиме. Ми накопичуємо борги за ті самі комунальні послуги, за оренду, за зарплату тощо. Думаю, якщо його буде продовжено до 2-10 травня, напевно, деякі ресторани ще можуть протриматися, але більшість — ні. Ми пробували 2 тижні працювати на винос, але це не ті доходи, це дуже невелика частина від загального доходу. Спробували, попрацювали, але в цьому немає сенсу для ресторанів", — сказав він.

Читайте також: У Києві розповіли про порушення карантину: локдауну фактично не дотримуються

Додамо, президент Володимир Зеленський підписав закон про держпідтримку малого бізнесу і людям у "червоних" зонах. Всі фізичні особи - підприємці та наймані працівники, які були змушені припинити свою діяльність через карантин, отримають одноразову матеріальну допомогу в розмірі 8 тисяч гривень.

Джерело Україна 24 Теги