Епідемія коронавірусу: лікарка розповіла, що робити з нестачею лікарень

Людмила Мухарська оцінила можливість перепрофілювання клінік

Епідемія коронавірусу: лікарка розповіла, що робити з нестачею лікарень

Україні потрібні монолікарні, в яких лікуватимуть виключно пацієнтів з коронавірусом.

Таку думку висловила в ефірі програми "Україна Завтра" на телеканалі "Україна 24" лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська, коментуючи можливість перепрофілювання лікарень.

Зокрема, вона оцінила можливість переобладнання пологових будинків під потреби хворих на COVID-19:

"Перепрофілювання пологових будинків можливе за умови, що в пологових будинках будуть ковідні шпиталі, тобто моношпиталі, що там не буде звичайних пологів, пологи потрібно буде приймати десь в іншому місці. Об'єднати ці два моменти неможливо. Або нехай залишається пологовий будинок, або ковідна лікарня".

Читайте також: Карантин не допоможе: ексміністерка сказала, скільки людей помре від COVID-19

Популярні відео

Мухарська зазначила, що в Києві через високу захворюваність вимушено починають підключати лікарні Академії наук, які є вузькопрофільними і надають спеціалізовану медичну допомогу.

"Ми розуміємо, що всі хвороби, які були в людей до пандемії, залишилися. Є люди з інфарктами, інсультами, онкохворі, і потрібно надавати їм екстрену допомогу. Де її надавати, якщо все буде зайняте ковідними хворими? Можливо, свого часу потрібно було піти шляхом створення монолікарень, можливо, в порожніх лікарнях. Ніхто не знав, що буде така кількість хворих", - сказала вона.

Читайте також: Те, що в Україні, — це не локдаун: лікар про карантинні обмеження

Нагадаємо, що в Києві у зв'язку з нестачею ліжок у лікарнях готуються приймати хворих на коронавірус у пологових будинках, дитячих лікарнях і протитуберкульозному диспансері.

Раніше лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська в ефірі телеканалу "Україна 24" назвала умову для загального локдауну в Україні.

Джерело Україна 24 Теги