Посилення карантину в Україні: лікарка назвала умову для загального локдауну

У деяких регіонах ситуація із захворюваністю почала стабілізуватися

Посилення карантину в Україні: лікарка назвала умову для загального локдауну

У разі, якщо захворюваність на коронавірус в Україні перевищить 25 тисяч осіб на добу, владі потрібно буде вдаватися до екстрених заходів.

Про це розповіла в ефірі програми "Україна Завтра" на телеканалі "Україна 24" лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська, коментуючи можливість введення в Україні загального локдауну.

"Ми зараз спостерігаємо стабілізацію в західних регіонах. Потрібно, щоб за 3-4 тижні минув подвійний інкубаційний період. Якщо ті регіони, які зараз входять до червоної зони, де зараз починають діяти жорсткіші заходи, вийдуть з таким самим показником стабілізації, і якщо ця стабілізація буде триматися 5-6 тижнів після локдауну, то, можливо, не знадобиться локдаун по всій країні - якщо поступово регіони будуть виходити", - пояснила вона.

Читайте також: Карантин не допоможе: ексміністерка сказала, скільки людей помре від COVID-19

Популярні відео

При цьому Мухарська зазначила, що не можна спрогнозувати розвиток ситуації в регіонах, які зараз входять до червоної зони.

"Якщо одночасно 13 регіонів буде в адаптивному карантині, то, можливо, уряд буде вирішувати щодо локдауну у всій країні. На сьогодні західні регіони показали, що адаптивний карантин більш-менш ефективний", - сказала вона.

За її словами, якщо загальний показник захворюваності перевищуватиме 25 тисяч на добу протягом двох днів, то необхідно буде вдаватися до екстрених заходів.

Читайте також: Те, що в Україні, — це не локдаун: лікар про карантинні обмеження

Раніше керівник національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", чому карантин може не принести результату.

Джерело Україна 24 Теги