Унікальну доісторичну знахідку виявили на Тернопільщині: подробиці і відео

Історики та археологи зацікавилися знахідкою

Унікальну доісторичну знахідку виявили на Тернопільщині: подробиці і відео

У Тернопільській області випадково був знайдений стародавній саркофаг, вік якого може налічувати 4 тисячі років.

Як повідомляється в ефірі програми "Україна Сьогодні" на телеканалі "Україна 24", у селі Ридодуби тракторист обробляв землю і несподівано трактор провалився. Коли його витягли, побачили старі плити, а під ними – кістки й череп.

"Там стояла така велика накрита плита, десь 15 сантиметрів. Вона розламалася, і він провалився туди. Якось він виїхав, але після того, як відкинули (плиту – ред.), то там кістки були", - каже староста Ридодубів Ярослав Огаль.

Читайте також: Знайшли ще одного "останнього Леніна": голова Інституту нацпам’яті про знесені пам’ятники

Популярні відео

На місце викликали поліцію, яка дійшла до висновку, що людські рештки надто давні, аби їх досліджували правоохоронці. Тоді за знахідку взялися археологи. Вони попередньо з'ясували, що тракторист натрапив на саркофаг, якому 4-5 тисяч років. Історики сподіваються, що більше зможуть розповісти, коли проведуть розкопки.

Читайте також: Моторошні легенди Чернівців: ведуча "Україна 24" поділилася страшною історією

"Ми сподіваємося, що це могильник комарівської культури, так званий "білопотоцький тип". То приблизно середина другого тисячоліття до нашої ери", - розповіла директорка Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини Марина Ягодинська.

Джерело Україна 24 Теги