Карантин не допоможе: ексміністерка сказала, скільки людей помре від COVID-19

Зоряна Скалецька розповіла, чому неефективні карантинні обмеження

Карантин не допоможе: ексміністерка сказала, скільки людей помре від COVID-19

Карантинні обмеження в Україні не мають сенсу, оскільки їх все одно не дотримуються - про це заявила ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Кількість лікарів обмежена, медична система не гумова, ми вже цілий рік бачимо, що обмеження не контролюються. Будемо вводити нові — і знову не будемо контролювати. Це ні до чого не приведе. На сьогодні обмеження в Києві не дотримуються, заклади працюють, в телеграм-каналах можна знайти інформацію, який заклад відкрито. Якщо ми не контролюємо навіть ці обмеження, додавати нові — це ні про що", — заявила вона.

Читайте також: Те, що в Україні — це не локдаун: лікар про карантинні обмеження

За словами Скалецької, медична система перевантажена, і кількість померлих збыльшуватиметься.

"А те, що система виснажена в Києві, — вона була завантажена ще в середині березня. І зараз ситуація ускладнюється. Якщо звернутися до відомчих лікарень — організувати певні відділення можна. На сьогодні залучення протитуберкульозних диспансерів, дитячих лікарень — це просто продовження розширення профілювання лікарень. Наприклад, зараз більше дітей хворіє, а дитячих інфекційних лікарень було мало.

До кінця місяця ми можемо спостерігати якщо не зростання, то будемо триматися на високому рівні. Після комунікації людей на Великдень, на "гробки" — це ще додатково днів 10. У цьому місяці ми точно побачимо 40 тисяч летальних випадків, кожен день ми бачимо, як ніби літак впав, понад 400 — це у нас було в Іловайському котлі", — сказала вона.

Популярні відео

Скалецька додала, що варто переходити до іншого плану дій.

"Якщо державні рішення не виконуються, треба включати план "Б" — це додаткове залучення інтернів, студентів, щоб збільшити потужність медичної системи", — заявила вона.

Раніше керівник національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін розповів, чому карантин може не принести результату.

Джерело Україна 24 Теги