Відмова від обов'язкової вакцинації дітей: юристка розповіла, що робити батькам

Адвокатка висловилась про резонансне рішення ЄСПЛ щодо вакцинації

Відмова від обов'язкової вакцинації дітей: юристка розповіла, що робити батькам

Європейський суд з прав людини своїм рішенням визнав правомірним адміністративне покарання батьків за відмову від обов'язкової вакцинації дітей. Це перше подібне рішення суду. Ситуацію прокоментувала в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" адвокатка Алла Цимановська.

"Рішення ЄСПЛ є дуже резонансним, як і рішення Верховного суду, яке було ухвалене 10 березня 2021 року в Україні. Ці два рішення є однаковими в плані відмови в прийомі до навчальних закладів дітей, які не вакциновані. На ті рішення й будуть посилатися адміністрації навчальних закладів", — сказала вона.

Читайте також: МОЗ хоче вакцинувати 70% українців — санлікар Ляшко назвав дві умови

Популярні відео

Адвокатка пояснила, чи можуть щось зробити батьки, які не хочуть вакцинувати дітей.

"Є закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб", де передбачено перелік щеплень, які обов'язково потрібно робити дітям. Без цих щеплень не можна відвідувати садки, школи таке інше. Тому якщо щеплень немає, у навчальних закладів є всі підстави відмовляти в прийомі.

Але при цьому такий механізм повинен бути прописаний окремо. На сьогодні немає механізму відсторонення дітей від навчального процесу. Що робити таким батькам? В Україні зараз дуже популярне онлайн-навчання, отже, якщо батьки відмовляються вакцинувати дитину, вони можуть продовжити її освіту, але в дистанційній формі", — сказала вона.

Юристка додала, що є правова колізія — Конституція гарантує право на освіту, але це право порушується, коли дитину відмовляються приймати до навчального закладу. Тому потрібно прописати механізм відсторонення від очного навчання і врахувати нюанси щодо дітей, яким не можна робити щеплення за медичними показаннями.

Читайте також: Степанов висловився про побічні ефекти від вакцин: Давайте не фантазувати

Нагадаємо, в Чехії, проти якої було подано позов до ЄСПЛ, щеплення від 9 відомих захворювань є обов'язковими. У позові батьки деяких дітей, які відмовилися від щеплень, отримали штрафи, а інші — відмову у прийомі до навчальних закладів. В Європейському суді зазначили, що низка європейських держав стали суворіше підходити до вакцинації через зменшення кількості добровільних щеплень і, відповідно, зниження колективного імунітету. Там відзначили, що мова йде про соціальний захист людей, особливо вразливих до певних захворювань, тому питання вакцинації не обмежуються поглядами тих, хто не хоче робити щеплення з певних причин.

Джерело Україна 24 Теги