В Україні хочуть відновити виробництво вакцин — Степанов назвав дві умови

Максим Степанов розповів, що потрібно для виробництва найнеобхідніших вакцин в Україні

В Україні хочуть відновити виробництво вакцин — Степанов назвав дві умови

Українським виробникам вакцин необхідно створити належні умови. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в програмі "Народ проти" на каналі "Україна 24".

"Після розвалу СРСР в Україні вироблялося 5 вакцин. За роки незалежності все це було знищено як таке. Це виробництво потрібно відродити. І це не з точки зору виключно вакцин проти COVID-19. Це виробництво всіх вакцин, щоб була така можливість. У нас в країні немає жодного біореактора, який може синтезувати", — сказав він.

Читайте також: Pfizer в Україні ще немає — санлікар Ляшко про чутки щодо підпільної вакцинації

Популярні відео

За словами Степанова, держава готується відновлювати виробництво вакцин.

"Ми провели переговори з нашими фармвиробниками. Вони готові вкласти кошти, тут не треба винаходити велосипед і робити державне підприємство. Їм потрібна чітка гарантія держави, що держава буде мінімум 7-10 років купувати у них, попри те, що ціна буде дорожче, мати держзамовлення на вакцини. Це рутинні 10 вакцин, які є в плані щеплень, в тому числі туди можуть додаватися ковідні вакцини. Їм потрібно створити такі умови. Це складова біозахисту держави. Ми готуємо відповідний законопроєкт.

Друга частина — підтримка нашої науки. Поточного року закладено 100 млн на створення біокластера, потім буде колаборація між вченими та фармпідприємствами. А щоб був науково-практичний простір, треба розвивати фундаментальну науку, зокрема й медицину, про яку ніхто не говорив 30 років", — сказав він.

Раніше Степанов розповів про ситуацію з вакцинами від коронавірусу для України.

Джерело Україна 24 Теги