Зриваються контракти — Степанов розповів про ситуацію з вакцинами для України

Міністр охорони здоров'я розповів, скільки людей могли б робити щеплення від коронавірусу в Україні

Зриваються контракти — Степанов розповів про ситуацію з вакцинами для України

Україна зможе робити до 13 млн щеплень від коронавірусу на місяць, якщо отримає всі заплановані вакцини. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в програмі "Народ проти" на каналі "Україна 24".

"Можливості медичної системи — спокійно вакцинувати до 6 млн громадян на місяць. У нас задіяно 3,5 тис. кабінетів щеплень з 11,5, тобто третина. Якщо ми задіємо повністю всі кабінети, то можливості будуть до 12-13 млн щеплень на місяць. Щоб робити таку кількість щеплень, основне питання — це наявність вакцини.

У нас на сьогодні є укладені контракти на загальну кількість 24 млн доз, це законтрактовано. За 14 млн виплачені кошти, є відповідні терміни в контрактах, є терміни поставок. Але після того, як ви подивитеся, що відбувається у світі з постачанням вакцин, то ми можемо говорити, що так само зриваються й у нас контракти по вакцинах. Останній приклад — вакцина AstraZeneca/CoviShield, сплачені всі кошти за контрактом. Всі вони повинні були прибути в Україну до 31 березня, уряд Індії накладає заборону на експорт вакцин, вони починають сортувати країни — кому давати, кому не давати. Зараз ми боремося на всіх фронтах, щоб ця вакцина прибула", — сказав він.

Читайте також: Pfizer в Україні ще немає — санлікар Ляшко про чутки щодо підпільної вакцинації

Популярні відео

Степанов детально розповів, хто і скільки доз вакцини повинен поставити. Він зазначив, що всі контракти — тільки на цей рік.

"Ми розраховуємо, що у нас по COVAX буде Pfizer 117 тис., доз, останнє — на 14 квітня ми очікуємо поставку відповідно до офіційного повідомлення COVAX. Всього по COVAX 1,7 млн доз до кінця травня має прибути. За контрактом з Pfizer ми очікуємо першу партію у травні. Є контракт з Novavax, це американська вакцина, яка повинна почати поставлятися з липня по 2 млн доз щомісяця. Також загальна кількість вакцин, яку ми повинні довести до 70% дорослого населення, — це 48 млн доз.

Всі без винятку вакцини будуть у 2021 році, ми не укладаємо договори на майбутні роки. Технічні можливості у нас є. Ми живемо у світі, де існує справа піратства. Країни, де розташовані виробництва, роблять все, щоб спочатку вакцинувати своїх громадян", — сказав він.

Раніше Степанов прокоментував претензію голови держпідприємства "Медзакупівлі" до контракту на вакцини Pfizer.

Джерело Україна 24 Теги