Коронавірус сильно змінився — відома інфекціоністка назвала головні ознаки

Ольга Голубовська розповіла, що змінилося в клінічній картині COVID-19

Коронавірус сильно змінився — відома інфекціоністка назвала головні ознаки

Клінічна картина коронавірусної хвороби постійно змінюється. Про це розповіла головна позаштатна інфекціоністка МОЗ Ольга Голубовська в програмі "Народ проти" на каналі "Україна 24".

"Я говорила ще в лютому, що ми зіткнулися з абсолютно іншою хворобою, це не та хвороба, яка була минулого року. Радикально змінилася клінічна картина. Стало довшим захворювання, яке не 2 тижні, як ми пацієнтам говорили, нічого подібного, зараз дуже довга хвороба, до місяця, довго люди залишаються киснезалежними. Все непередбачуване, часто бактеріальні ускладнення", — сказала вона.

Читайте також: Карантин може виявитися неефективним — лікар назвав причини

Популярні відео

За словами лікарки, стали тяжко хворіти люди молодшого віку.

"Захворювання "помолодшало ", 50+, а на сьогодні, ймовірно, у зв'язку з приходом південноафриканського штаму, клінічна картина змінилася в черговий раз, і у хворих досить часто в порівнянні з попередніми періодами виникає ниркова недостатність. Стали хворіти діти, діти тяжко хворіють, перебувають на апаратах ШВЛ. Відкриваються нові стаціонари для дітей, цього не було ще тижнів зо три тому.

Все це обумовлено новими штамами. Зараз вже відомо, що британський штам на 65% ускладнює захворювання. Позавчора ми в енний раз змінили протокол лікування", — сказала вона.

Раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, чи буде вводитися тотальний локдаун по всій Україні.

Джерело Україна 24 Теги