Вакцини в аптеках і друга доза: лікарка відповіла на запитання глядачів "Україна 24"

Сімейна лікарка розповіла, чому немає вакцини за гроші та які шанси відкладених побічних дій

Вакцини в аптеках і друга доза: лікарка відповіла на запитання глядачів "Україна 24"

Сімейна лікарка Віта Олещенко в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" відповіла на запитання глядачів з приводу вакцинації від коронавірусу.

Чому Україна не може придбати вакцину, щоб її можна було купити в аптеках?

Такі закупівлі повинні бути на державному рівні, ми бачимо, що в деяких країнах йде припинення вакцинації, тобто знаходяться якісь негативні сторони вакцини — тромбози, порушення самопочуття. Потрібно більше часу для того, щоб вакцина пішла в загальне користування. Добре, якби люди могли її купувати та вакцинуватися самостійно, але ми говоримо про паспорти вакцинації, які будуть реєструватися державою. Якщо людина кудись хоче виїхати, краще вакцинуватися на державному рівні.

Хто дасть гарантію, що побічні дії не виявляться через кілька років?

Наприклад, в Нідерландах було проведено 1,5 млн щеплень, на 1,5 млн був 1 випадок тромбозу, який розслідується. Це дуже низька кількість. Якби негативна реакція виявлялася у кожного п'ятого-десятого, то можна було б звертати на це увагу. З приводу того, що примушують громадян вакцинуватися. Громадянин України може відмовитися від вакцинації, примусово це не повинно відбуватися. Перед щепленням людина повинна письмово дати згоду на вакцинацію.

Читайте також: Степанов висловився про побічні ефекти від вакцин: Давайте не фантазувати

Чи потрібно вакцинуватися вдруге, якщо перехворів на коронавірус?

Обов'язково. Друга доза називається бустерною, вона "нагадає" вашому імунітету, що ви були вакциновані три місяці тому, і це ще більше підвищить ваш імунітет. Це може нагадувати щеплення від правця і дифтериту, які ми робимо з 6 років кожні 10 років. І це буде підтверджено паспортом вакцинації, він не діятиме, якщо у вас немає двох доз.

Чи можна вакцинуватися матері-годувальниці?

З приводу вакцин AstraZeneca і CoviShield зазначено, що немає протипоказань для жінок, які годують грудьми.

Популярні відео

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко прокоментував чутки про підпільну вакцинацію Pfizer за 400 євро.

Джерело Україна 24 Теги