Pfizer в Україні ще немає — санлікар Ляшко про чутки щодо підпільної вакцинації

Віктор Ляшко висловився про платну вакцинацію та підпільне щеплення Pfizer за 400 євро

Pfizer в Україні ще немає — санлікар Ляшко про чутки щодо підпільної вакцинації

Чому в Україні не можна вакцинуватися від коронавірусу платно, пояснив головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Питання в тому, що приватні клініки можуть використовувати вакцину і вакцинувати людей, якщо вони підписали договір з Національною службою здоров'я, їм передається вакцина, і вони вакцинують безкоштовно людей. Зараз ми говоримо про те, щоб завезти для комерційного використання. Всі виробники вакцин насамперед забезпечують потреби уряду. Вони не відпускають бізнесу партії вакцин, якщо немає підтвердження, що той чи інший дистриб'ютор буде привозити на замовлення уряду і передавати уряду іншої країни. Тому і виникає проблема в тому, що їх немає у вільному доступі", — сказав він.

Читайте також: Не повинен цього робити, але роблю — Кличко емоційно висловився про вакцини від COVID-19

Популярні відео

Головний санлікар прокоментував чутки про те, що підпільне щеплення вакциною Pfizer коштує 400 євро.

"Ми спілкувалися з представництвом Pfizer в Україні, вони говорили, що якщо зафіксують випадки появи їх вакцини на території нашої країни до того, як вона буде завезена урядом, будуть серйозні розслідування. Вони кажуть, що жодної вакцини в Україну офіційно не поставлялося. Якщо вам хтось десь каже, що є вакцина Pfizer, це або контрабанда, яку незрозуміло як завезли, або я б не рекомендував навіть дивитися в бік можливості робити таке щеплення, не те що платити за це гроші. Незрозуміло, що там намішано. Офіційно завезеної немає, все інше — не вакцина Pfizer", — заявив він.

Читайте також: Україна отримає 10 млн вакцин Pfizer - Степанов озвучив терміни

Популярні відео

Ляшко також розповів, що не можна просто прийти та зробити щеплення залишковою вакциною, як пишуть в інтернеті.

"Що таке залишкова доза? Їх не так багато, щоб вакцинувати всіх залишковими дозами. Це 10-дозний флакон, відкрили, 8 було записано в черзі, можливо, ще дві дози залишилося. І така доза може виникнути раз на день. Не може бути, щоб в кожному флаконі була залишкова доза, яка використовується впродовж дня. Не відмовляють у вакцинації, а запрошують на залишкову дозу, це треба зрозуміти.

Ви можете звернутися до регіонального координатора, який визначений в Департаменті охорони здоров'я, записатися, і вам зателефонують. Не можна прийти та сказати: я хочу провакцинуватися залишковою дозою. Вона не береться з повітря, вона може з'явитися тільки в тому періоді, якщо хтось із запланованих не прийшов, а флакон відкритий. Впродовж 6 годин дозу треба використати", — сказав Ляшко.

Раніше Ляшко назвав дві умови, дотримання яких необхідно для того, щоб прищепити за планом 70% дорослого населення України.

Джерело Україна 24 Теги