МОЗ хоче вакцинувати 70% українців — санлікар Ляшко назвав дві умови

Віктор Ляшко пояснив, як МОЗ збирається схилити українців до вакцинації

МОЗ хоче вакцинувати 70% українців — санлікар Ляшко назвав дві умови

МОЗ планує до кінця року вакцинувати 70% дорослого населення. Яким чином це буде виконано, розповів головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Коли ми говоримо про те, що нам поставлене завдання до кінця 2021 року вакцинувати 70%, ми повинні зробити все, щоб це зробити. Зараз у нас квітень, ми розуміємо, що треба робити близько 6 млн щеплень на місяць, 220 на добу, без вихідних, для того, щоб забезпечити виконання цього плану. Є кілька змінних, які будуть впливати на виконання. Перша змінна — наявність вакцин. Їх має бути як мінімум мільйон, щоб ми могли задіяти всі наші ресурси медсистеми. І поставки повинні бути ритмічними, без збоїв", — сказав він.

Читайте також: Не повинен цього робити, але роблю — Кличко емоційно висловився про вакцини від COVID-19

Популярні відео

Також, на думку Ляшка, потрібно вмовляти людей погодитися на щеплення.

"Друга складова — люди повинні прийти вакцинуватися. З 70% в середньому 50% зараз бажають вакцинуватися, 20% ми повинні запросити. Ми повинні їх переконати за цей проміжок часу. Треба йти в групи в соцмережах, переконувати, ми зараз працюємо з ВООЗ і ЮНІСЕФ для того, щоб ще раз розповісти про всі потенційні переваги вакцинації над перенесенням хвороби.

Звертаюся до глядачів: як тільки буде можливість зробити щеплення, зробіть, не віддавайте перевагу імунобіологічним препаратам, які є в доступі. Ніяких додаткових аналізів робити не потрібно, тільки якщо у лікаря є підстави", — сказав він.

Читайте також: Степанов висловився про побічні ефекти від вакцин: Давайте не фантазувати

Ляшко відповів, чи є несприятливі події після імунізації.

"Так, є, ми про це говорили й будемо говорити. Зараз в Україні це 0,3% від усіх ін'єкцій, які були зроблені, близько 800 подій після імунізацій. Чи будуть вони надалі? Так. Але позитив і тяжкість перебігу хвороби у випадку інфікування після вакцинації непорівнянні з тими несприятливими подіями, які можуть виникнути в день ін'єкції, в місці ін'єкції або через певний час. Від цього не вмирають", — сказав він.

Популярні відео

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, скільки щеплень на місяць може робити Україна.

Джерело Україна 24 Теги