Карантин може виявитися неефективним — лікар назвав причини

Голова експертної групи з інфекційного контролю висловився про статистику щодо коронавірусу в Україні

Карантин може виявитися неефективним — лікар назвав причини

Темпи поширення коронавірусу COVID-19 в Україні знижуються впродовж двох тижнів, повідомили в Національній академії наук. Ситуацію прокоментував в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" керівник національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

"Я б не був на сьогодні таким оптимістичним, бо ми бачимо, що у нас відбуваються ігри зі статистичними даними. Ми буквально вчора посіли рекордне місце за кількістю смертей, а позавчора — перше місце в Європі за кількістю виявлених випадків і смертних випадків. З госпіталізацій ми день у день б'ємо рекорди. Також я б звернув увагу на профзахворюваність медичних працівників, оскільки на сьогодні ми відзначаємо знесилення медиків, які надають допомогу ковідним пацієнтам. Люди морально не витримують, вони відмовляються працювати", — сказав він.

Читайте також: Лікарні в Києві переповнені: Кличко просить Кабмін і Раду про допомогу

Популярні відео

Александрін відповів на питання, коли будуть помітні результати діючих зараз карантинних обмежень.

"Не впевнений, що такого роду заходи покажуть ефективність і буде зменшення госпіталізацій і смертності. Коли ми аналізуємо, наприклад, Чернівецьку область, де майже місяць червона зона, ми не бачимо, щоб там знижувалася кількість госпіталізацій і смертей. З одного боку, зупинили громадський транспорт — при його зупинці або системі пропусків він ходить порожнім. Але трафік просто неможливий, всі пересіли на машини й таксі. Причому в таксі їздять не по 1-2 людини, а максимально забиваються. І знову почав збільшуватися чорний ринок маршрутників.

Ковід — це не суто медична проблема, це поведінкова проблема. Тут потрібно досить серйозне втручання Національної поліції, яка має контролювати поведінку людей і регулювати кількість пасажирів у транспорті", — сказав він.

Раніше Кличко розповів, чи продовжать локдаун у Києві до 10 травня.

Джерело Україна 24 Теги