Транспорт порожній, але люди їздять на роботу: епідеміолог попередила про ризик зараження

На думку Катерини Сояк, поки рано приймати рішення про посилення карантинних заходів

Транспорт порожній, але люди їздять на роботу: епідеміолог попередила про ризик зараження

На роботі в офісі або закритому приміщенні існує велика ймовірність зараження на коронавірус. Про це в ефірі програми "Сьогодні День" сказала лікар-епідеміолог Катерина Сояк.

"Думаю, мають місце ці ризики, тому що на роботі більшу частину часу проводять, як і вдома. Домашні кластери з самого початку вважалися в пандемії основним двигуном процесу, на роботі ми перебуваємо без засобів захисту, весь день знаходимося в одному приміщенні, ми там разом їмо, проводимо якийсь час", - сказала Сояк.

Читайте також: Карантин може посилити стрес — психологиня дала пораду

Популярні відео

На її думку, попри ухвалені протиепідемічні заходи, люди все одно їздять на роботу.

"Думаю, заходи цілком достатні. Але те, що багато хто пішов на дистанційний режим, якщо чесно, непомітно - міський транспорт звільнився, але забиті дороги. Люди пересіли на машини, і це відчутно, я вранці їду значно довше, ніж зазвичай. Те, що порожня маршрутка, не означає, що люди перейшли на дистанційну роботу, вони як і раніше їздять на роботу в офіси", - сказала Сояк.

Читайте також: Карантин вплине на курс долара – банкір спрогнозував вартість гривні

Також епідеміологиня зазначила, що поки рано говорити, чи діють карантинні заходи, і рішення про їх можливе посилення потрібно приймати за підсумками аналізу локдауну.

"Чи варто посилювати заходи - я не можу сказати, оскільки на це потрібно дивитися в динаміці, розуміти, справляємося ми чи ні. Якщо протягом двох тижнів ці заходи допомагають, їх потрібно залишати, якщо ні - потрібно посилювати. Поки рано говорити, ми тільки тиждень живемо в карантині, буде видно", - сказала Сояк.

Нагадаємо, раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков у програмі "Україна з Тиграном Мартиросяном" на каналі "Україна 24" розповів, чи можуть в Україні ввести комендантську годину у зв'язку з карантином через коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги