Проблем немає: Степанов пояснив, коли почнуть робити щеплення китайською вакциною

Міністр розповів, чому індійську вакцину почали використовувати відразу після поставки в Україну, на відміну від китайської

Проблем немає: Степанов пояснив, коли почнуть робити щеплення китайською вакциною

Китайська вакцина Coronavac поки ще проходить перевірку в Україні. Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Там не існує проблеми. Є відповідні терміни щодо лабораторного контролю. Ця вакцина, відповідно до усіх наших нормативних документів, повинна пройти лабораторний контроль. У лабораторного контролю є певні терміни, і 10 квітня закінчиться контроль, і відразу ця вакцина почне використовуватися для проведення щеплень. Я навіть теоретично не передбачаю, що такого не буде", - сказав Степанов.

Читайте також: Щепитися можна різною вакциною: лікарка розповіла про нововведення у вакцинації

Популярні відео

Міністр також пояснив, чому індійська вакцина CoviShield почала використовуватися відразу після надходження в Україну, на відміну від Coronavac.

"Законодавство не передбачало проходження лабораторного контролю саме по CoviShield, тому що вакцина прекваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров'я. А Coronavac тільки подався, й розглядаються документи щодо розгляду у ВООЗ, тобто дозвіл ВООЗ і рекомендації щодо використання", - сказав Степанов.

Читайте також: Розробка рухається вперед — Степанов про українську вакцину від COVID-19

Нагадаємо, раніше Максим Степанов повідомив, що Україна протягом 2021 року розраховує отримати 10 млн вакцин Pfizer, постачання розпочнеться протягом декількох місяців.

Джерело Україна 24 Теги