Скандал з вакцинами AstraZeneca: академік пояснив, чи варто боятися побічних ефектів

На 30 мільйонів щеплень було виявлено всього кілька десятків ускладнень

Скандал з вакцинами AstraZeneca: академік пояснив, чи варто боятися побічних ефектів

У науковців поки немає достатніх доказів зв'язку між щепленням вакциною від коронавірусу AstraZeneca та утворенням тромбів.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24"заявив голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО, академік НАН України Сергій Комісаренко, коментуючи рішення деяких країн Євросоюзу обмежити використання вакцини AstraZeneca через можливі побічні ефекти.

"Дані суперечливі. Пояснити можна тільки тим, що доказів поки що недостатньо. Плюс проведено 30 млн вакцинацій цією вакциною, а ускладнень у вигляді тромбозів виявлено менше ніж 100. Ця кількість абсолютно недостатня, щоб науково стверджувати. Плюс незрозумілі причини, поки що вони не знайдені", - заявив Комісаренко.

Читайте також: Лікар відповів на три популярні запитання про вакцинацію від коронавірусу

Популярні відео

Академік додав, що вакцини, які нібито викликають ускладнення у вигляді тромбозів, були вироблені AstraZeneca, а не Covishield.

"З одного боку, ми вважаємо, що це абсолютний аналог, але Covishield, можливо, якраз і не викликає (тромбоз – ред.). Коли ви говорите про дослідження, якщо цей випадок 1 на 500 тисяч чи 1 на 1 мільйон, як ми можемо знайти такий результат? Нам тоді, щоб знайти один випадок, потрібно взяти кров у 1 млн людей, які були вакциновані, а потім зробити дослідження цих людей після вакцинації. Перевірити – чи можемо, чи не можемо знайти ту єдину особу, що абсолютно недостатньо для того, щоб зробити науково підтверджений висновок. Ось вам приклад можливості створення наукового дослідження, щоб перевірити, чи насправді вакцина є небезпечною – це практично неможливо", - розповів він.

Читайте також: Дуже великі гроші: Разумков розповів, чи може Україна виробляти вакцину від COVID-19

Нагадаємо, кілька європейських країн відмовилися імунізувати населення AstraZeneca через побоювання побічних реакцій, зокрема тромбозів. Своєю чергою Європейське агентство з лікарських засобів оголосило препарат AstraZeneca безпечним.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що Україна в межах програми COVAX отримає 367 тис. вакцин Astrazeneca, яка вироблена в Південній Кореї.

Джерело Україна 24 Теги