Політолог пояснив, для чого Росія придумала фейк про загибель дитини на Донбасі

На думку експерта, до роботи Центру протидії дезінформації треба підключати Bellingcat

Політолог пояснив, для чого Росія придумала фейк про загибель дитини на Донбасі

Фейкова російська інформація про загибель дитини на Донбасі спрямована на дегуманізацію українців, і Центр протидії дезінформації повинен миттєво спростовувати подібну брехню.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповів політолог Олександр Леонов.

"Очевидно, що це (історія про загибель дитини нібито в результаті обстрілу українських ЗСУ - ред.) частина гібридної інформаційної війни, яка ведеться проти України. У цієї конкретної історії є три споживачі: росіяни, для яких українці дегуманізуються, з них роблять такого ворога, проти якого всі засоби гарні. Також це спрямовано на жителів ОРДЛО для того, щоб показати, що Україна це дійсно нацисти, фашисти, показати, що нічого спільного з жителями цих регіонів немає. І в тому числі історія спрямована на західні спільноти, щоб показати, що Україна порушує права людини, вбиває людей. Безумовно, частково цю історію почали розганяти в Україні деякі ЗМІ, які просувають російські наративи", - сказав Леонов.

Читайте також: Експерт пояснив, чим Україна відповість на фейк Росії про "батальйони геїв на Донбасі"

Популярні відео

Політолог вважає, що, попри менші можливості України в порівнянні з Росією, можливості протистояти пропаганді є.

"Механізми протидії є. Ми повинні розуміти, що просто в лоб ми не зможемо діяти проти Росії, тому що ресурси непорівнянні. Там, де Росія витрачає мільярд доларів, ми можемо витрачати значно менше. В Україні цей центр повинен дослідити, хто з медіа просуває російські наративи, і давати миттєву відсіч цьому. Наприклад, потрібно налагоджувати зв'язки з Bellingcat, іншими групами, які проводять дослідження", - сказав Леонов.

Читайте також: Ексдепутат Держдуми пояснив фейки Росії про вакцини від коронавірусу

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" виконавчий директор проєкту StopFake Руслан Дейниченко розповів, що російська пропаганда останнім часом почала активно розганяти інформацію про те, що Україна нібито готує чергове загострення конфлікту на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги