Динаміка негативна: дипломат побоюється провокацій на Донбасі

Юлія Осмоловська вважає, що термінове скликання ТКГ навряд чи буде результативним

Динаміка негативна: дипломат побоюється провокацій на Донбасі

Експерт-міжнародник Юлія Осмоловська в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" висловила побоювання, що провокації на Донбасі можуть викликати відкритий конфлікт.

Коментуючи намір глави української делегації Тристоронньої контактної групи Леоніда Кравчука про скликання засідання ТКГ, Осмоловська зазначила, що результатів може не бути.

"ТКГ є технічним органом Нормандської четвірки, і вона буде продукувати якісь конструктивні рішення тільки в разі, якщо між собою домовлятимуться чотири учасники Нормандської четвірки на рівні лідерів держав. Ми бачимо, що зараз такої динаміки не відбувається. Навпаки, загострення ситуації на сході країни провокує телефонні контакти нашого президента не тільки з генсеком НАТО, але за цей короткий проміжок часу був і контакт з президентом США, прем'єр-міністром Британії, прем'єр-міністром Канади, низкою інших високопоставлених осіб європейських країн", - сказала експертка.

Читайте також: Гра м'язами: генерал СБУ розповів, навіщо Росія накопичує війська біля кордонів України

Популярні відео

Осмоловська зазначила, що ситуація складна, і не виключені провокації, які призведуть до загострення.

"Ситуація дійсно загострюється. Але на тлі цього ми чуємо, по-перше, досить тривожні заяви з російського боку з приводу категоричного неприйняття участі США в Нормандському форматі, по-друге, посилюється риторика, що Україну підтримують і недостатньо на неї тиснуть Франція і Німеччина. І багато звинувачень у порушенні режиму тиші, що ускладнює контроль ОБСЄ, оскільки у них немає доступу до непідконтрольних територій. Тому загальна динаміка негативна, і в будь-який момент будь-яка провокація може спровокувати відкритий конфлікт", - сказала Осмоловська.

Читайте також: Хоч би не було війни: Гордон оцінив новий фейк Росії про Донбас

Раніше Леонід Кравчук в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що Росія не почне війну, проте потрібно бути готовими до всього.

Джерело Україна 24 Теги