Лікарка назвала умову для перемоги над коронавірусом в Україні

Оксана Виговська пояснила, від чого залежить колективний імунітет

Лікарка назвала умову для перемоги над коронавірусом в Україні

Для перемоги над епідемією коронавірусу в Україні 70% населення повинні мати антитіла, отримані в результаті щеплення або перенесеного COVID-19.

Про це заявила в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" доктор медичних наук Оксана Виговська.

"Для того щоб перемогти пандемію, потрібно, щоб був отриманий колективний імунітет. Потрібно, щоб мінімум 65%, а то і 70% нашого населення мали рівень антитіл. От і рахуємо, відповідно. Станом на сьогодні ми розуміємо, що з цих 70% половина вже перехворіла. Відповідно, залишилося прищепити половину", - пояснила Виговська.

Читайте також: Дійшли до межі - ексміністерка пояснила слова Степанова про ковід-лікарні

Популярні відео

 

Також лікарка розповіла, через скільки днів потрібно здавати тест на коронавірус людям, які контактували з хворим.

"Зараз на території України превалює мутований штам - британський. Його особливість у тому, що скоротився інкубаційний період, у середньому він становить 3-4 дні. Тому вони повинні дивитися за станом свого здоров'я. Ми повинні пам'ятати, що контакт - це необов'язково захворювання. Якщо з'являться клінічні симптоми, рекомендую зробити ПЛР-дослідження одразу, якщо не буде - великої необхідності в цьому немає", - зазначила вона.

Читайте також: Нові штами коронавірусу дісталися до України: що потрібно знати

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про третю хвилю COVID-19 в Україні.

Джерело Україна 24 Теги