Дійшли до межі - ексміністерка пояснила слова Степанова про ковід-лікарні

Ексглава МОЗ розповіла, що буде, коли закінчаться ліжка для хворих на коронавірус

Дійшли до межі - ексміністерка пояснила слова Степанова про ковід-лікарні

Якщо в лікарнях України скінчаться обладнані місця для пацієнтів з коронавірусом, тоді перед лікарями постане питання сортування пацієнтів - кого госпіталізувати, кого ні.

Про це заявила в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька, коментуючи слова голови МОЗ Максима Степанова про граничну кількість ліжок у лікарнях.

"Мобільні госпіталі вимагають того самого, що й перепрофільовані лікарні - це медичні працівники та кисневі точки. І ця інформація (Степанова - ред.) повинна трактуватися так, що більше госпіталізації, ніж кількість підготовлених ліжок, у нас не буде. Далі буде питання сортування - кого госпіталізують, кого ні - те, чим нас лякали в листопаді", - зазначила вона.

Читайте також: Україна на рівні найвідсталіших країн - відома журналістка про вакцинацію 

Популярні відео

Ексглава МОЗ підкреслила, що "саме міністерство не володіє ліжками й лікарнями".

"Ми розуміємо, що задіяні всі ланцюжки, і місцева влада, і керівники лікарень. І якщо керівники лікарень не хочуть перепрофілювати лікарні, то потрібно з'ясувати, чому вони так сказали. Якщо місцева влада сказала, що відмовляється, то знову-таки, потрібно з'ясовувати чому", - заявила Скалецька.

Читайте також: Нові штами коронавірусу дісталися до України: що потрібно знати

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що в лікарнях України для пацієнтів з коронавірусом обладнано понад 67 тисяч ліжок з підведеним киснем, їх заповненість становить 58% і продовжує зростати. За його словами, в МОЗ "дійшли до певної межі - і збільшувати далі нема куди". Нові ліжка обладнувати не будуть, тому що треба лікувати й інші хвороби, крім COVID-19.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про третю хвилю COVID-19 в Україні.

Джерело Україна 24 Теги