Степанов розповів, скільки та які вакцини від коронавірусу отримає Україна

Міністр зазначив, що контракти вже підписані і кошти сплачені

Степанов розповів, скільки та які вакцини від коронавірусу отримає Україна

Україна до кінця весни може отримати 1,7 млн доз вакцини від коронавірусу в рамках міжнародної ініціативи COVAX. Також очікується, що Індія розблокує постачання вакцини Covishield.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"За останніми повідомленнями COVAX, ми отримуємо 367 тис. вакцин саме Astrazeneca, яка вироблена в Південній Кореї. Також ми очікуємо 117 тис. доз Pfizer - це те, що стосується COVAX, найближчі поставки. В цілому по COVAX до кінця травня ми повинні отримати не менше, ніж 1,7 млн доз. Зрозуміло, що за такої кількості буде деяка кількість зарезервована для проведення повторного щеплення вакциною Astrazeneca, а якоюсь кількістю будемо далі продовжувати робити щеплення іншим громадянам, які не були вакциновані", - розповів міністр.

Читайте також: Дуже великі гроші: Разумков розповів, чи може Україна виробляти вакцину від COVID-19

Популярні відео

Як зазначив Степанов, для того, щоб прискорити темпи вакцинації населення, "нам потрібна вакцина в країні".

"У нас є підписані контракти, проплачені кошти, в тих контрактах був передбачений графік постачання. Наприклад, якщо говоримо про Astrazeneca Covishield, то до 31 березня повинні були прийти всі 2 млн доз. Ми досі чекаємо дозволу уряду Індії на кількість, яку можуть дозволити експортувати до України. Ми подали прохання на всі 1,5 млн доз, я підписав кілька листів, також звертався прем'єр-міністр, і я його знову попрошу. Індія каже - ми все робимо, але у вас таке ставлення до нашої вакцини, скільки ви на неї бруду вилили!" Країни стоять у черзі за цією вакциною", - заявив голова МОЗ.

За його словами, "цього тижня буде підписано контракт, це буде достатня кількість вакцин".

Читайте також: Нові штами коронавірусу дісталися до України: що потрібно знати

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про третю хвилю COVID-19 в Україні.

Джерело Україна 24 Теги