Військових сил недостатньо — експерт про ймовірність нападу Росії на Україну

Дмитро Снєгирьов пояснив, навіщо Росія стягує війська до українського кордону

Військових сил недостатньо — експерт про ймовірність нападу Росії на Україну

Повномасштабного наступу Росії на Україну не буде — такий прогноз дав  військовий експерт, співголова громадської ініціативи "Права справа" Дмитро Снєгирьов у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24". Він прокоментував думку деяких експертів про те, що просування Росії вглиб підконтрольної Україні території чекати не варто, вона просто намагається залякати українців.

"Абсолютно погоджуюся з цією тезою, тим більше, що фактично наразі не зафіксовано на кордоні з Україною так званого ударного угруповання. За інформацією американських видань, на кордоні з Україною наразі зосереджено приблизно 4 тис. військових ЗС Росії, це 5 батальйонних тактичних груп. Цієї кількості недостатньо для повномасштабного наступу Росії на територію України, відповідно просування вглиб території України", — сказав він. 

Читайте також: Не Донбас: у Раді розповіли, звідки чекати наступу Росії

Популярні відео

Експерт розповів, що відбувається у пересуванні російських військ. 

"Друге, я хотів би заспокоїти народ України з приводу заяв пана Хомчака (голова Генштабу ЗСУ — ред.). 28 батальйонно-тактичних груп, про які говорив Хомчак – ці дані були оприлюднені ще 1 липня 2020 року українською делегацією на форумі ОБСЄ. За рік кількість не збільшилася. Щодо кількості учасників незаконних збройних формувань, Хомчак називає 28 тис. осіб. Станом на 30 листопада 2020 року, за даними ГУР МО України, їхня чисельність була 35,5 тис. Тобто за пів року їхня чисельність зменшилася на 7,5 тис.

Те, що відбувається наразі на окупованих територіях – це командно-штабні навчання. Навчання прикриваються роботою російських РЕБ (радіоелектронна боротьба – ред.), зокрема "Торн" і "Житель". Відбувається накопичення бойовиків з метою створення штучних провокацій, тобто загострення ситуацій в районах пілотного розведення військ", — сказав він.

Нагадаємо, начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи у Верховній Раді, заявив, що Росія під виглядом підготовки до майбутніх військових навчань "Захід-2021" стягує війська до кордону з Україною.

Раніше радник української делегації в ТКГ щодо Донбасу Олексій Арестович розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", що Росія впродовж 10 років атакуватиме Україну чотирма силами.

Джерело Україна 24 Теги