Карантин може посилити стрес — психологиня дала пораду

Ані Амбарцумян пояснила, чим карантин може бути небезпечний для психіки

Карантин може посилити стрес — психологиня дала пораду

Новий карантин може сильно вплинути на психіку людей, розповіла психологиня Ані Амбарцумян в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Деякі дійсно можуть це пережити з деяким полегшенням або ж легкістю, ніж в перший раз. Водночас, якщо у когось в перший раз були якісь стресові ситуації, втрата близьких і так далі — звичайно, це викличе так звану ретравматизацію, тобто травмуватиме вдруге. І, якщо порівняти, якщо ми один раз пережили війну, це не означає, що вдруге нам буде легше пережити. Це завжди порушення безпеки, дуже багато тривоги, обмежень", — сказала вона.

Читайте також: Посилення карантину: в Києві анонсували нові штрафи для порушників

Популярні відео

За словами експертки, підліткам потрібно забезпечити можливість спілкуватися.

"Треба розуміти, що є зовнішні обмеження. І якщо не знаходити способи, де можна розвиватися, реалізовуватися, спілкуватися, особливо дітям-підліткам, якщо не мати ніякого контакту і перебувати у своїх складних переживаннях, то це матиме сильний негативний вплив на психіку. Відповідно, важливо, щоб підлітки могли, наприклад, у когось зібратися в гостях або щоб батьки якось це могли організувати та підтримати. Дорослі — точно так само", — сказала вона.

Раніше мер Києва Віталій Кличко розповів, які карантинні обмеження діятимуть під час локдауну в столиці з 5 квітня.

Джерело Україна 24 Теги