Всесвітній день інформації про аутизм: Олена Зеленська дала поради

Батьки дітей з аутизмом розповіли про особливості виховання

Всесвітній день інформації про аутизм: Олена Зеленська дала поради

Пам'ятати про взаємоповагу і взаєморозуміння, спілкуючись із людьми з аутизмом.  Порадами, як розмовляти з тими, хто має розлади розвитку, поділилася дружина президента України. Допис у Facebook Олена Зеленська зробила з нагоди Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм. 

"Щоразу, коли ви бачите чиюсь незвичну поведінку, рухи, вигукування або гучну істерику в дитини – не лякайтеся, краще запропонуйте свою допомогу. Можливо, це нервове перевантаження, і в такому разі ваша увага та небайдужість допоможуть людині з аутизмом заспокоїтися", — написала Олена Зеленська.

Понад сім тисяч дітей з аутизмом живуть в Україні. І щороку ця цифра зростає на третину, кажуть у МОЗ. Неофіційні цифри у кілька разів вищі, бо далеко не всі лікарі вміють діагностувати та коригувати цей стан. Толерантне ставлення до людей з аутизмом — ознака розвинутого суспільства. Подробиці — в сюжеті "Україна 24".

Читайте також: Скандал з 8-річною моделлю в соцмережі: "слуга народу" сказав, що його найбільше вразило

Обійми з мамою — досягнення для семирічної Сандри. Так називають доньку. Адже на своє ім'я Олександра не реагує і коли батьки це помітили, щось запідозрили. 

"Спочатку я не розуміла, чому вона перестала дивитися у вічі, потім зовсім пропало мовлення. У рік і вісім вона говорила краще, ніж зараз у сім років", — каже Ірина Воронцова, мама дівчини з аутизмом та громадська діячка. 

Аутизм — не хвороба, а стан. І чим раніше його виявити - тим краще. Спеціалісти допоможуть батькам навчити дитину жити у суспільстві. 

"Ми її соціалізували буквально з двох років, це був просто ад, ми йшли до супермаркету, проводили там хвилину, Сандра починала кричати, ми виходили, зараз вона може ходити в кіно, у гості", — розповідає Ірина Воронцова.

Яскраве світло, гучні звуки у гіперчутливої людини можуть викликати істерику. І навколишні, зазвичай, не знають, як правильно поводитися. Просвіщати беруться батьки дітей з аутизмом. 

Подробиці про виховання дітей з аутизмом дивіться у відео.

Популярні відео

Джерело Україна 24 Теги