Нові штами коронавірусу дісталися до України: що потрібно знати

Експертка також пояснила, чи ефективна вакцина від нових штамів COVID-19

Нові штами коронавірусу дісталися до України: що потрібно знати

Британський і африканський штами коронавірусу, зафіксовані в Україні, є більш заразними, ніж звичайний COVID-19, однак профілактика їх залишається незмінною.

Про це розповіла в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" доктор медичних наук Тетяна Чумаченко.

"Новий штам агресивніший, легше проникає в клітину. Ми прогнозували, що такі штами з'являться, поки в нас буде кількість чутливого населення перевищувати кількість нечутливого... Цей штам викликає важчі форми захворювання, і летальність, на жаль, теж вища, смертельних випадків теж стає більше", - розповіла доктор медичних наук.

Читайте також: Епідемія коронавірусу: Степанов назвав дві "гарячі точки" в Україні

Популярні відео

За її словами, профілактика коронавірусу залишається такою самою, яким би цей штам не був.

"Що стосується розроблених вакцин, то є публікації з приводу того, що вакцина Astrazeneca, яку ми зараз використовуємо, менш ефективна проти африканського штаму. Йдеться про появу симптомів. Але вона 100% ефективна проти важких і летальних випадків. Тобто якщо людина все-таки інфікується, і в неї з'являться незначні мало виражені симптоми, то це теж свідчить про те, що вакцини ефективні й проти тих нових штамів", - зазначила Чумаченко.

Читайте також: Число хворих зростатиме: Степанов дав новий прогноз про коронавірус

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи буде в Україні тотальний локдаун через коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги