Анестезіолог розповів, на які штами діє вакцина від коронавірусу

Сергій Дубров також спрогнозував, коли буде пік захворюваності

Анестезіолог розповів, на які штами діє вакцина від коронавірусу

Анестезіолог Сергій Дубров в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповів про рівень вакцинації в Україні, спрогнозував, коли відбудеться пік захворюваності, а також розповів, на які штами впливає вакцина.

"До яких показників може дійти - залежить від нас з вами. Ми бачимо цифри, це рекорди в порівнянні з листопадом, коли був пік. Але ми бачимо поліпшення ситуації в західних регіонах, пік уже пройшов, кількість нових пацієнтів менша. З огляду на інкубаційний період, ми чекаємо максимального зростання впродовж 1-2 тижнів", - сказав Дубров.

Читайте також: США можуть постачати вакцини в Україну: Яценюк розповів деталі

Лікар зазначив, що вакцина ефективна проти британського вірусу, а вплив на інші штами поки ще не вивчено.

"Якщо говорити про британський вірус, наукові дослідження показують ефективність прекваліфікованих МОЗ вакцин. Що буде з іншими мутованими вірусами - складно сказати, але на сьогодні дослідження, які проводяться, показують, що переважна більшість нових хворих громадян України інфікована саме британським вірусом, так що всі три вакцини, зареєстровані в Україні, допоможуть. За темпами вакцинації - на вчора було вакциновано майже 20 тис. осіб, це досить непоганий показник, якщо взяти статистику по світу, то з 200 країн світу Україна перебуває в першій половині", - сказав Дубров.

Читайте також: Повторна вакцинація від коронавірусу: Степанов назвав важливий нюанс

Раніше мер Києва Віталій Кличко в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповів про хід вакцинації в столиці.

Джерело Україна 24 Теги