"Слуга народу" розповіла, для чого Росії потрібна була Олімпіада в Сочі

Операцію щодо захоплення Криму Росія почала розробляти багато років тому, розповіла Мар'яна Безугла

"Слуга народу" розповіла, для чого Росії потрібна була Олімпіада в Сочі

Росія ще з 1990-х років планувала захоплення Криму, і Олімпіада в Сочі, яка проводилася 2014 року, використовувалася як операція прикриття для підготовки анексії. Україні було про це відомо, але вона не робила ніяких дій у відповідь.

Таку думку в ефірі програми "Ток-шоу №1" на каналі "Україна 24" висловила депутатка від фракції "Слуга народу" Мар'яна Безугла.

"Навіть Олімпіада в Сочі була операцією прикриття, тому що вже тоді проводилися активні дії щодо захоплення Криму. Чи було це відомо Україні? Так, можна говорити, що в 2012-2013 роках дані надходили від розвідки, і в СБУ це було відомо, але за фактом наші спецслужби перебували під зовнішнім управлінням Російської Федерації. Але чомусь в 2014 році їм дозволили знищити ті документи, які були б доказовою базою для того, щоб відпрацьовувати, чому формувалися такі рішення", - сказала нардеп.

Читайте також: Це психоз: військовий експерт про дивні ініціативи Росії щодо Криму

Популярні відео

Безугла вважає, що Верховна Рада повинна створити тимчасову слідчу комісію.

"До того ж, і в 2013, і в 2012, і в 2010 роках СБУ вважала ледь не найбільшою загрозою кримських татар. А всі ці організації, які методично створювалися на території Криму і вели підготовчу роботу, не вважали загрозою національній безпеці. Це питання заговорювали, не проводилося достатнє розслідування, і воно повинно розслідуватися належним чином. У тому числі і парламент не повинен мовчати і розглянути це в форматі тимчасової слідчої комісії", - сказала Безугла.

Читайте також: Анексія Криму суперечить навіть російським законам — юристка розкрила деталі

Нагадаємо, раніше про причини захоплення Криму Росією розповів в ефірі каналу "Україна 24" координатор проєкту "Стоп Терор" Семен Кабакаєв.

Джерело Україна 24 Теги