Прописка онлайн: міністр розповів, як полегшать життя українцям

Від паперових документів поступово будуть позбавлятися

Прописка онлайн: міністр розповів, як полегшать життя українцям

Українці незабаром отримають можливість змінювати місце реєстрації через мобільний застосунок "Дія".

Як працюватиме електронна прописка, розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Зміна місця реєстрації? Все в режимі реального часу. Це забирає лічені хвилини після того, як змінилася інформація в реєстрі. "Дія" відображає те, що в реєстрі. Якщо людина змінила місце реєстрації, в реєстрі змінюється інформація, відображається через кілька хвилин у "Дії". Наприклад, я отримав ID-картку, через 2-3 хвилини вийшов з ЦНАПУ, і в мене вже з'явився паспорт у смартфоні. До речі, хотів сказати, що ми цей папірець будемо прибирати поступово, вирішувати цю незручність. Ми перекладаємо зобов'язання перевіряти онлайн вашу прописку на державні органи та місцеве самоврядування", - заявив Федоров.

Читайте також: Користуємося вже рік, перевірити фальшивку легко - міністр про електронні паспорти

Популярні відео

За його словами, Мінцифри створює портал для чиновників, "де вони зможуть дивитися самі прописку людини, і не потрібно буде тягати з собою цей паперовий документ".

"Поки ми не запустили в квітні зміну місця реєстрації, сьогодні ви бачите в "Дії" ту, яка була на той час, коли ви отримували закордонний паспорт або ID-картку. А змінюватися вона почне після того, як ми запустимо електронну зміну місця реєстрації, це буде наприкінці квітня. Сьогодні ви бачите прописку, яка була у вас на момент отримання документів", - додав міністр.

Читайте також: Українці з народження матимуть паспорт, куди капатимуть гроші – Саакашвілі

Раніше глава Мінцифри Михайло Федоров розповів на телеканалі "Україна 24" про подробиці законодавчого закріплення електронного паспорта.

Джерело Україна 24 Теги