Користуємося вже рік, перевірити фальшивку легко - міністр про електронні паспорти

За словами Михайла Федорова, чиновники, держструктури і бізнес не матимуть права вимагати від громадян виключно паперові документи

Користуємося вже рік, перевірити фальшивку легко - міністр про електронні паспорти

Верховна Рада 30 березня прирівняла електронні паспорти українців до паперових паспортів та ID-карт, закон набуде чинності 23 серпня. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі програми "Сьогодні День" пояснив, що до набуття чинності закону держструктури і бізнес можуть підготуватися до прийому даних з електронних паспортів.

"Це час для того, щоб бізнес, державні органи морально підготувалися, переналаштувалися для того, що потрібно тепер приймати електронні паспорти. Взагалі, діє постанова Кабміну, і скоро буде річниця, ми майже рік використовуємо електронні паспорти. Сьогодні можна і літати по країні, всі аеропорти приймають "Дію", і подорожувати на поїзді, і на пошті приймати і відправляти посилки, і рахунки відкривати", - сказав міністр.

Читайте також: Степанов розповів, коли українці отримають паспорти вакцинації

Популярні відео

За словами Федорова, в зв'язку з закріпленням електронного паспорта на законодавчому рівні тепер неможливо відмовляти громадянам при відсутності традиційних документів.

"Тепер ми це "забетонували" на рівні закону, була постанова Кабміну, тепер закон. Це вже працює, але є час для того, щоб бізнес і держава були готові в повному обсязі приймати електронні паспорти, з 23 серпня вони не матимуть права відмовляти українцям", - сказав Федоров.

Читайте також: Українці з народження матимуть паспорт, куди капатимуть гроші – Саакашвілі

Також міністр розповів, як можна буде визначити, справжній документ чи ні.

"Наприклад, прописка тепер буде в додатку, і можна буде робити цифрову копію прописки і паспорта через QR-код. Що стосується маленьких селищ, містечок, то можна ідентифікувати особу візуально, є фото, інформація, як і за ID-карткою, так само, як в паперовому документі ідентифікують особу. Але для того, щоб перевірити дійсність документа, не потрібне спеціальне обладнання. Ми зробили таку технологію, вона називається People to people - кожна людина, у якої є смартфон, може перевірити дійсність документа у будь-якої іншої, просто навівши на QR-код камеру смартфона. На сьогодні вже 4,5 млн українців користуються, все працює, нам треба дивитися в майбутнє", - сказав Федоров.

Також міністр сказав, що можна використовувати і звичайні паперові документи, як до цього, оскільки "одне іншому не заважає".

Нагадаємо, раніше Михайло Федоров розповів на телеканалі "Україна 24" про подробиці законодавчого закріплення електронного паспорта.

Джерело Україна 24 Теги