Ситуація загрожує погіршитися — експерт порівняв вакцинацію з військовою операцією

Сергій Комісаренко розповів, що буде, якщо провалити вакцинацію

Ситуація загрожує погіршитися — експерт порівняв вакцинацію з військовою операцією

Головний санлікар Віктор Ляшко заявив про плани до кінця року вакцинувати від коронавірусу 70% населення України. Чи реальні такі плани, розповів академік, голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО Сергій Комісаренко у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Я вважаю, що це обов’язково треба зробити. Це повинно проводитись як військова операція – вона має продемонструвати в реалі, чи готове наше керівництво взагалі боротися з цією епідемією. Якщо цього не зробити, то у нас буде значно гірша ситуація, тому що невчасна вакцинація призведе до того, що будуть поширюватись віруси, які будуть малочутливими до вакцин", — сказав він.

Читайте також: Посилення карантину: глава МОЗ пояснив, чи буде тотальний локдаун

Популярні відео

За словами експерта, стабільних мутацій коронавірусу поки що не зафіксовано. 

"Штами чи нові мутації вірусів можна знайти у кожної інфікованої людини. А от ті так звані стабільні варіанти мутацій, які розповсюджуються у світі – думаю, це потребує суттєвих підтверджень у лабораторіях, зокрема, щоб воно було підтверджене ВООЗ", — сказав він.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що Україна до 15 квітня отримає 360 тисяч доз AstraZeneca і 117 тисяч доз Pfizer.

Джерело Україна 24 Теги